Po wywiadzie Meghan Markle i księcia Harry'ego na Wyspach oburzenie. Zareagowała nawet królowa Elżbieta

Meghan Markle i książę Harry wylali swoje żale w wywiadzie dla brytyjskiej stacji ITV. W Wielkiej Brytanii ich sytuacja na pewno nie ulegnie poprawie, patrząc na reakcje po wywiadzie. "Zaniepokojenie" to mało powiedziane.

Meghan Markle i książę Harry udzielili brytyjskiej stacji ITV bardzo osobistego wywiadu. Harry zdradził kilka słów m.in. o konflikcie pomiędzy nim a Williamem, a Meghan, powstrzymując łzy, opowiedziała o trudach życia pod ciągłą presją. Od minionego weekendu nie cichnie krytyka wymierzona w książęcą parę. Okazuje się, że szczerość im nie popłaciła.

Meghan Markle i książę Harry krytykowani przez rodzinę królewską

Wywiad-dokument o pierwszej rodzinnej wyprawie zagranicznej księcia Harry'ego i księżnej Meghan jak tsunami przelał się przez brytyjskie media. Nie ma dziennika, który by go nie skomentował. I jeśli Meghan i Harry liczyli na pozytywny odbiór swoich słów, to się przeliczyli.

Książęcą parę krytykują nie tylko publicyści, ale też sama rodzina królewska (choć nieoficjalnie). Według informatora BBC, książę William jest "zaniepokojony" słowami Harry'ego o "różnicach pomiędzy braćmi":

Ma nadzieję, że razem z Meghan dobrze się czują i wszystko z nimi w porządku, bo są w bardzo delikatnym położeniu - zdradziło słowa księcia Williama pałacowe źródło BBC.

Królowa Elżbieta II głosu co prawda nie zabrała, ale jeśli wierzyć kolejnym źródłom z Pałacu, do których dotarło "Daily Mail", jest "bardzo zaniepokojona" i traktuje wywiad Meghan i Harry'ego "bardzo serio".

Meghan i Harry'ego krytykują media i zwykli ludzie

Oburzone są też same brytyjskie media. Komentatorzy wskazują, że Meghan i Harry, jako osoby bardzo uprzywilejowane w brytyjskim społeczeństwie, mają mało praw do narzekania - i równie mało powodów:

Żaden z waszych trudów - tak, nawet problemy w rodzinie i brak prawdziwego dzieciństwa - nie są szczególnie porażające, jeśli obok postawi się biedę, prawdziwą stratę, oszustwa i niepewność życia, która towarzyszy milionom ludzi.
Wielu będzie teraz zadawało pytanie, czy życie w luksusach z pieniędzy podatników nie jest przypadkiem częścią transakcji za waszą prywatność, której tak pragniecie?
Meghan, życie NIE JEST fair! Rak, wypadek samochodowy, niepełnosprawność, uderzenie pioruna, powódź, a nawet grube nogi - nic z tego NIE JEST fair

- napisał w długim liście otwartym jeden z brytyjskich dziennikarzy. I trudno nie przyznać mu racji.

Harry i Meghan nie znajdą też zbyt wiele wsparcia wśród zwykłych ludzi. Na Twitterze pod postami stacji ITV, reklamującymi dokument "Harry & Meghan: An African Journey", aż roi się od komentarzy, które można skrócić jednym zdaniem: Meghan i Harry są oderwani od rzeczywistości:

Trochę pokory, jesteście uprzywilejowani!
Są oderwani od rzeczywistości, świat boryka się z biedą i bezrobociem!
Wcale mi ich nie szkoda.
A Oscara otrzymuje....

Wygląda na to, że najbliższe tygodnie będą ciężkie dla książęcej pary...

Zobacz wideo