Ewelina Lisowska wyzywana od rasistek. Dostaje straszne pogróżki. "Dobiję do 1000 wiadomości". Jej występ z "TTBZ" pokazano za granicą

Ewelina Lisowska wystąpiła w ostatnim odcinku "Twoja twarz brzmi znajomo" jak Wiz Khalifa. Metamorfoza piosenkarki obiła się szerokim echem nie tylko w Polsce. Jej występ dotarł do USA, skąd teraz do Eweliny wysyłane są groźby i życzenia śmierci.

Ewelina Lisowska jako Wiz Khalifa wystąpiła w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" prawie dwa tygodnie temu. Piosenkarka, żeby wyglądać tak samo jak raper, musiała nie tylko ubrać się jak on, ale również nałożyć odpowiedni makijaż - Wiz Khalifa nie jest białoskórą 28-letnią kobietą. Występ Eweliny trafił na amerykańskiego Twittera, gdzie zobaczyło go kilka milionów ludzi. Ci, oburzeni, wysyłają teraz piosenkarce pogróżki.

Ewelina Lisowska jako Wiz Khalifa

Ewelina Lisowska jako Wiz Khalifa została przemalowana w taki sposób, żeby jej skóra nabrała o wiele ciemniejszej barwy. W Polsce jej występ uznany został za bardzo udany. Jednak co innego w Stanach Zjednoczonych, gdzie podobne sytuacje mają nawet swoją nazwę: "blackface". Biały przemalowany na czarnoskórego nie jest dobrze postrzegany za Oceanem, o czym Ewelina ma teraz okazję się przekonać.

Sytuacja nieco wymknęła się spod kontroli. Mam masę hejtu, który przybywa z minuty na minutę. Dzisiejszej nocy dobiję do 1000 wiadomości, które dostałam.

I są to naprawdę koszmarne wiadomości. Ewelina Lisowska dostaje groźby, które dotyczą nie tylko jej, ale jej rodziny i przyjaciół, życzenia śmierci, gwałtu, zarzucany jest jej rasizm, głupota i wszystko, co najgorsze.

Ewelina przepraszać nikogo nie zamierza, swój punkt widzenia wyjaśniła w obszernej wypowiedzi, którą możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz wideo

"Blackface" - nie tylko Ewelina Lisowska

Przypadek "blackface" dotyczy nie tylko Eweliny Lisowskiej. Zaledwie niecały miesiąc temu bardzo gęsto tłumaczył się sam premier Kanady, Justin Trudeau. Do sieci wyciekły jego zdjęcia sprzed lat, z czasów studenckich, gdzie - pomalowany czarną farbą - brał udział w balu przebierańców. Trudeau mówił potem, że "jest sobą zawiedziony", a taka sytuacja nigdy nie powinna była się zdarzyć.

Dla programu "Twoja twarz brzmi znajomo" to już kolejna taka sama wpadka. Rok temu amerykańskie media zauważyły występ Bogumiła Romanowskiego, który wcielał się w Drake'a. Wtedy stacja Polsat i kierownictwo programu tłumaczyli się, ideą programu jest "precyzyjne odtworzenie wizerunku cenionych artystów". Raczej nie przekonało to nikogo w Stanach Zjednoczonych.

 

Na razie Polsat nie podjął jeszcze żadnych oficjalnych kroków w sprawie pogróżek wysyłanych do Eweliny Lisowskiej.

embed