Selma Blair walczy ze stwardnieniem rozsianym. "Zaczęłam przygotowywać się na śmierć". Aktorka opowiedziała o leczeniu

Selma Blair ponad rok temu wyznała publicznie, że od wielu lat choruje na stwardnienie rozsiane. W najnowszym wywiadzie dla magazynu "Time" opowiedziała o leczeniu, a także o jej relacji z synem.

Selma Blair do niedawna była jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd w Hollywood. Wystąpiła między innymi w "Legalnej Blondynce". Aktorka od kilkunastu lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. Lekarze przez długi czas bagatelizowali jej chorobę, tłumacząc, że objawy są spowodowane menopauzą. O swoim stanie zdrowia zdecydowała się opowiedzieć publicznie dopiero rok temu.

Selma Blair o swojej chorobie

Selma Blair dzielnie walczy ze stwardnieniem rozsianym. Podczas procesu leczenia zdecydowała na chemioterapię w większych dawkach, jednak skutki uboczne tej metody sprawiły, że nazywała ją barbarzyństwem. 

Dostawałam więcej chemii, niż pacjenci chorzy na raka. To barbarzyńskie leczenie... Pomyślałam, że może po prostu mam za dużo 'śmieci'. I to zabiło trochę tych 'śmieci'. Co mnie obchodzi, jeśli to zabije całe moje ciało, skoro całe moje ciało jest jak jeden wielki makrofag... - wyznała aktorka

Selma Blair wychowuje siedmioletniego syna, którego musiała oswoić z ciężką chorobą, z którą się zmaga. Aktorka uświadomiła mu, że już niedługo może jej nie być. 

Powiedziałam mojemu synowi, że zaczęłam przygotowywać się na śmierć, a on stwierdził, że chce, żebym została skremowana - dodała

Selma Blair zdecydowała się publicznie opowiedzieć o chorobie, ponieważ nie chciała, żeby ludzie myśleli, że jej problemy z poruszaniem się są spowodowane alkoholem.

Jestem trzeźwa i bardzo z tego dumna. Wolę, żeby ktoś pomyślał, że jestem na wózku inwalidzkim, niż że otworzyłam minibar - podsumowała Selma Blair

Selma Blair może liczyć na wsparcie rodziny i najbliższych przyjaciół, a przede wszystkim syna, który również zgolił włosy na znak solidarności z chorującą mamą.

ZOBACZ WIDEO: Młynarska o swoim stanie zdrowia. Zabrakło leku zapobiegającego nawrotowi jej choroby. "Wysyłają je za granicę"

RG

Więcej o:
Komentarze (36)
Selma Blair: choroba. Aktorka szykuje się na najgorsze
Zaloguj się
 • bokaj

  Oceniono 17 razy 15

  @estudzin
  Jest chemioterapia przy SM.
  To trochę eksperymentalna, nowatorska metoda leczenia. Jeśli się powiedzie - daje szanse na powrót do pełnej sprawności.
  Niedawno był o tym film na Planete, pierwsi pacjenci w Anglii z niezłym skutkiem to przeszli.

  Zatem łagodniej wyrażajcie swoje zdziwienie, czy oburzenie rzekomo złą pracą dziennikarza (akrat tutaj - o innych tekstach nie piszę)

 • Gość: gość

  Oceniono 8 razy 8

  fajna aktorka, ładna kobieta, nigdy nie wygląda na swój wiek

 • Gość: blackieSM

  Oceniono 11 razy 5

  Istnieje coś na styl chemioterapii w SM. Efekty są bardzo różne. Były nawet ofiary śmiertelne. To nie jest metoda eksperymentalna, to raczej medyczne eksperymenty na pacjencie.
  A stwardnienie rozsiane samo w sobie nie jest śmiertelne. A ten ciemny zaułek zwany Polską jest koszmarnym zadupiem jeśli chodzi o leczenie stwardnienia. I przez następne 4 lata dalej będzie wypierdkiem na mapie medycznej. Ciemniaki mogą chorym zapisać modlitwę...

 • mppmpp

  Oceniono 4 razy 4

  Życzę zdrowia pani, czytelnikom i sobie. Uważajmy na siebie!

 • doomsday

  Oceniono 4 razy 4

  Zmarła na to moja dziewczyna. Pierwsze objawy miała w wieku 16 lat, kiedy już ze sobą chodziliśmy. Lekarze SM (Sclerosi Multipla) zdiagnozowali u Róży 14 lat później. Już nie żyje.
  Kogo interesuje, może obejrzeć dwa filmy biograficzne o genialnej wiolonczelistce z Anglii:

  Jacqueline du Pre (1945-1987):
  "Duet for One" i "Hilary i Jackie".

 • Gość: Deg

  Oceniono 7 razy 1

  W Niemczech już sie stosuje leczenie wyniszczajace układ immunologiczny. Oczywiście za zgodą pacjenta .. Ale niestety nikt nadal nie wie czy jest 100% wyleczenie. Niestety moja córka choruje na to . Pomaga jej najlepiej dieta Vegańska od czasu gdy nie je produktów odzwierzęcych nie ma rzutów i czuje sie dużo lepiej.

 • pomaranczowoczarny

  0

  Ciekawy eksperyment robią w Polsce przetykając żyły szyjne i w mózgu - daje ponoć efekty. h ttps://independenttrader.pI/jak-wyleczyc-nieuleczalne.html?sort=latest

 • Paweł

  Oceniono 9 razy -5

  Rozchwytywana aktorka bo zabrałaś takim gó...e jak Legalna blondynka... aktorka na miarę Sharone Stone normalnie... co za bełkot.

 • kisssmyass

  Oceniono 12 razy -8

  może ma za dużo kasy i wydaje na wszelkie możliwe konwencjonalne terapie które tylko wyniszczają jej organizm. Szkoda mi jej. Piękna, subtelna istota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX