Łukasz J. wydał oświadczenie. Potwierdził doniesienia Plotka. "Prawdą jest, że w ubiegłym tygodniu złożyłem stosowne wyjaśnienie w prokuraturze"

Łukasz J. został w zeszłym tygodniu zatrzymany przez prokuraturę. Wszelkie informacje wyszły na jaw dopiero dziś. Projektant postanowił skomentować sprawę i wydał oficjalne oświadczenie.

TVP Info poinformowała we wtorek, że Łukasz J. został zatrzymany przez prokuraturę. Od tamtej pory w mediach pojawiały się naprzemiennie informacje od projektanta, jak i rzecznika prasowego Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. W końcu po południu celebryta oficjalnie zabrał głos. 

Łukasz J. komentuje doniesienia TVP Info

Projektant nie mógł dłużej znieść nieprawdziwych informacji powielanych przez media i zabrał głos. Potwierdził to, co powiedział nam kilka chwil temu rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, mianowicie, że do jego zatrzymania doszło na początku października

W związku z ukazującymi się informacjami i spekulacjami na mój temat wyjaśniam, że nie zostałem w dniu dzisiejszym zatrzymany. Natomiast prawdą jest, że w ubiegłym tygodniu złożyłem stosowne wyjaśnienie w prokuraturze oraz udostępniłem wszelką dokumentacje.

W dalszej części wypowiedzi mężczyzna zdradził, czego dotyczy sprawa. 

Sprawa dotyczy dwóch firm, których działalność okazała się nierzetelna. Wszelkie kwestie skarbowe zostały wyjaśnione i załatwione, a obecnie jestem na etapie ostatecznego wyjaśnienia sprawy przez organy ścigania w celu ekskulpacji [oczyszczenia - red.] mojej osoby.

Jak czytamy na stronie CPŚP, zatrzymanym postawiono zarzuty m.in. dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy czy oszustw podatkowych. Jak podał Pudelek, projektant wyszedł na wolność, po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 40 tysięcy złotych. 

Postanowiliśmy zakryć Łukaszowi twarz oraz nie pisać jego nazwiska, ponieważ zgodnie z artykułem 249 Kodeksu postępowania karnego, zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci zakazu opuszczania kraju, jest równoznaczne z postawieniem zatrzymanemu zarzutów. 

RED

Więcej o:
Komentarze (102)
Łukasz J. wydał oświadczenie. Potwierdził doniesienia Plotka. "Prawdą jest, że w ubiegłym tygodniu złożyłem stosowne wyjaśnienie w prokuraturze"
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 94 razy 80

  Ekskulpacja... Ciekawe, jaki promil społeczeństwa zna ten wyraz i wie jak go stosować.
  Od razu widać, że oświadczenie napisane przez zaciężnego papugę. A mógł swoimi słowami napisać, które zna. Papug by tylko sprawdził, czy wszystko ok, nic nie podpowiadał. Naturalniej by wyszło.

 • pedro.666

  Oceniono 68 razy 56

  Oświadczenie:
  Nie jest prawdą, jakobym wczoraj składał wizytę w salonie fryzjerskim.
  Natomiast prawdą jest, że byłem wczoraj w sklepie spożywczym.
  W sumie wydawało mi się wcześniej, że nikogo nie obchodzi, co wczoraj robiłem, ale po oświadczeniu Łukasza Jemioła nie jestem już tego taki pewien...
  Z wyrazami szacunku
  Pedro

 • domrosa

  Oceniono 36 razy 36

  Świadkowie nie wpłacają kaucji!

 • norman67

  Oceniono 35 razy 33

  Tylko, żeby go za bardzo nie oekskulpowali....

 • Gość: ZZ

  Oceniono 34 razy 24

  A co Łukasz ma na oczach? To jakiś nowe dizajnerskie okulary do jego strojów?

 • Gość: milenka

  Oceniono 47 razy 21

  O tym, że zapłacił 40 tysięcy poręczenia i o tym, że ma zakaz wyjazdu z kraju już nie napisaliście...drodzy redaktorzy z Plotka...oj widać, że nie ma tam naczelnego z prawdziwego zdarzenia. Dziennikarska tragedia, do szkoły...

 • fajny_zajety

  Oceniono 26 razy 20

  Gosciu obracał milionami dostał poważne oskarżenia ,a poręczenie majątkowe 40 tys zł... Dobrze ,ze nie 400 zł ... To jest cyrk w tym kraju...

 • szel1

  Oceniono 31 razy 17

  tak to jest jak byle krawiec myśli że jest dyktatorem mody. Może bedzie w więzzieniu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX