Kornel Morawiecki nie żyje. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego miał 78 lat

Kornel Morawiecki nie żyje. Poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, miał 78 lat.

Kornel Morawiecki nie żyje. Informację tę potwierdziła Kancelaria Premiera. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego kilka dni temu trafił do szpitala.

Kornel Morawiecki zmarł na raka trzustki

Kornel Morawiecki zaledwie kilka dni temu trafił do szpitala. Na początku roku ogłosił, że choruje na raka trzustki, zaś w czasie leczenia dołączyły problemy z sercem i nerkami. W czwartek Mateusz Morawiecki poinformował, że stan zdrowia jego ojca pogorszył się.

Po godzinie 20 w piątek Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda nadał Kornelowi Morawieckiemu Order Orła Białego "w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej".

Order Orła Białego jest najwyższym odznaczeniem państwowym. Jest nadawany za "znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla Rzeczypospolitej Polskiej, położone zarówno w czasie pokoju jak i w czasie wojny".

Kornel Morawiecki - działacz opozycyjny

Kornel Morawiecki był znanym działaczem opozycji antykomunistycznej. Już w 1968 roku uczestniczył w strajkach studenckich, w kolejnych latach zajmował się drukiem i rozprowadzaniem ulotek przeciwko władzom PRL. Był jednym z delegatów w czasie I Krajowego Zjazdu NSZZ "Solidarność".

Kiedy wprowadzono stan wojenny w 1981 roku, Kornel Morawiecki musiał się ukrywać. Działał w konspiracji do 1987, kiedy został aresztowany, a następnie deportowany z Polski. W 1989 roku był przeciwny ustaleniom Okrągłego Stołu, w kolejnych latach podtrzymywał swoje stanowisko.

W 2015 roku otrzymał mandat poselski, startując z listy Kukiz'15. Z partii tej zrezzygnował po tym, jak oskarżono go razem z Małgorzatą Zwiercan o głosowanie na "cztery ręce" - w czasie głosowania był nieobecny na sali, ale Zwiercan oddała za niego głos za jego wiedzą. Założył koło poselskie i zarejestrował partię Wolni i Solidarni.

Więcej o:
Komentarze (33)
Kornel Morawiecki nie żyje. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego miał 78 lat
Zaloguj się
 • sloncenadnami

  Oceniono 13 razy 7

  niech wszyscy ludzie, którzy komentują się ogarną! to był ojciec, mąż, dziadek! wyrazy współczucia dla rodziny!

 • Gość: goscx

  Oceniono 17 razy 7

  Najsmieszniejsze jest to , ze po cichu, bez wiekszego rozglosu prezydent odznaczyl go najwyzszym orderem polskim....Tylko po co? CV juz mu niepotrzebne, zreszta nigdy nie bylo, wystarczylo wiadro wazeliny, tfu...

 • Gość: Ja

  Oceniono 20 razy 6

  Wyrazy współczucia dla rodziny

 • Gość: Cxx

  Oceniono 14 razy 4

  Zupelnie niepotrzebna informacja.

 • Gość: Mila

  Oceniono 5 razy 3

  Sorry, ale jak można do ostatniej chwili życia siedzieć w sejmie??? Nie lepiej popatrzeć na morze na góry??? Przecież widok to niewieczny, tak jak my.

 • Gość: mis

  Oceniono 4 razy 2

  coz kazdy kiedys umiera jedyna co pewne to smierc i podatki

 • Gość: Wacek Zawadzki

  Oceniono 6 razy 2

  To celebryta był że na plotka to wrzuciliscie?

 • Gość: Olka

  Oceniono 12 razy 2

  Dlaczego o tym piszecie? Nie znam żadnego ojca Morawieckiego. Był stary, to i umarł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX