Strasburger na zdjęciu ze Schetyną. Internauta wbił mu szpilę: "No, panie Karolu, a co na to prezes TVP?". Wytłumaczył się

Karol Strasburger kilka dni temu spędził czas z Grzegorzem Schetyną. Polityk dodał ich wspólne zdjęcie na Facebooku. Pod spodem pojawiły się komentarze odnoszące się do poglądów politycznych gospodarza "Familiady".

W niedzielę Karol Strasburger pojawił się na torze wyścigów konnych, gdzie odbył się Europejski Festiwal Konny. Spotkał się tam z Grzegorzem Schetyną, który dodał ich zdjęcie na swoim profilu na Facebooku. Internauci nie powstrzymali się od złośliwości. Prezenter zdecydował się odpowiedzieć na krytykę.

Karol Strasburger z Grzegorzem Schetyną

Użytkownicy Facebooka drwili z tego, że jako pracownik TVP pozuje z politykiem opozycji. Jeden z nich napisał:

No, panie Karolu, a co na to prezes TVP?!

Gospodarz "Familiady" odpisał, że był prowadzącym imprezę i robił sobie zdjęcia z wieloma osobami. Wytłumaczył, że nikogo nie ignorował ze względu na jego poglądy polityczne.

Proszę wybaczyć, ale nie wiem, jaki miałby mieć związek prezes TVP z faktem, że byłem prowadzącym imprezę i spotykałem tego dnia kilkaset osób. Nie widzę powodu, dla którego miałbym kogokolwiek unikać z powodów politycznych, bo ja jestem ponad to - odpowiedział dosadnie.

Dodał też, że sam decyduje o tym, z kim będzie rozmawiać i nikt nie może mu mówić, co może, a czego (i kogo) ma unikać.

Może na tym polega klasa i szlachetność człowieka. Swoje poglądy zachowuje dla siebie, to ja decyduję, komu podaję - bądź nie - rękę i z jakich powodów... Na szczęście jestem z tych, którymi się nie dyryguje - niezależnie od tego, gdzie wykonuję swoją pracę - uzasadnił.

Na koniec pozdrowił Schetynę i przyznał, że bardzo miło spędzili czas. Gdy internauta go przeprosił, Strasburger dodał kolejny wpis, w którym podkreślił, że jest wolnym człowiekiem i "nie ma takiej siły, która mogłaby mu kazać stanąć publicznie po którejkolwiek stronie politycznej". 

Zwolnienie Michała Olszańskiego z TVP wywołało sporo emocji. Anna Popek komentuje jego wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Co powiedziała?

Zobacz wideo

AW