Dawid Woskanian z "Top Model" w "Dzień Dobry TVN". "Bałem się, że przeszedłem tylko dlatego, że jestem chory na zespół Tourette'a"

Kolejna edycja "Top Model" dopiero się zaczęła, a jej uczestnicy już trafiają do porannych programów "śniadaniowych". Dawid Woskanian był gościem "Dzień Dobry TVN" w miniony weekend, gdzie opowiedział o swojej chorobie.

Dawid Woskanian był jednym z tych uczestników "Top Model", których po pierwszym odcinku zapamiętaliśmy najlepiej. Chłopak cierpi na zespół Tourette'a i swoją pracą w czasie castingu doprowadził jury do łez. Dawid był w niedzielę rano gościem "Dzień Dobry TVN".

Dawid Woskanian z "Top Model" w "Dzień Dobry TVN"

Dawid Woskanian w niedzielę rozmawiał z Kingą Rusin i Piotrem Kraśko. O chłopaku głośno jest od zeszłego tygodnia, kiedy pojawił się na castingu do "Top Model". Choruje na zespół Tourrete'a od 7 roku życia. 20-latek sam przyznał, że zdarzyło mu się usłyszeć na swój temat komentarze, które zahaczają o hejt:

Nie warto zwracać na to uwagi, tylko uśmiechnąć się i pokazać, że ma się to gdzieś - odparł.

Jednak po pierwszym odcinku programu Dawid podbił serca nie tylko jury. Zaczęły do niego spływać wyrazy wsparcia.

Po emisji odcinka dostałem bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Dużo się wydarzyło. Ucieszyłem się, miło się zaskoczyłem. Dało mi to porządnego kopa motywacyjnego. Nie miałem pojęcia, że stanę się takim motywatorem. Obawiałem się opinii, że przeszedłem casting tylko dlatego, że jestem chory - mówił Dawid w "Dzień Dobry TVN".

Czy przygoda Dawida zakończy się w drugim odcinku "Top Model"? Niezależnie od choroby, chłopak ma naprawdę potencjał na świetnego modela, zaś zachwyt jury jest uzasadniony - a fani tylko to potwierdzają:

Najlepsze jest to, że to nie jego wina, że jest taki. Najważniejsze, że to akceptuje i ma odwagę pokazać to światu, bo nie każdy miałby taką odwagę! Wielki szacunek dla niego. Mam nadzieję, że zajdzie bardzo daleko. Bardzo mu kibicuję.
Ideał.
Piękny facet. Będzie miał pewnie lekko trudniej na różnych pokazach mody, gdzie robią praktycznie na okrągło zdjęcia itp. Ale i tak podziwiam, dla mnie już wygrał!
Ma wielki potencjał.

Jak na te pochwały i zachęty reaguje Dawid?

Dodało mi to dużo pewności siebie. Uwierzyłem w siebie jeszcze bardziej - przyznał szczerze.

Dawid Woskanian choruje na zespół Tourrete'a

Dawid choruje na zespół Tourrete'a od 7 roku życia. To wtedy wystąpiły objawy choroby, która jest wrodzona i, jak na razie, nieuleczalna. Cierpią na nią w większości chłopcy. Zaburzenie objawia się mimowolnymi tikami, głównie górnej części ciała.

Dawid w czasie sesji zdjęciowej starał się je kontrolować, jednak tiki nasilają się w sytuacjach stresowych. Już w czasie castingu widać było, że udział w programie kosztuje go bardzo dużo wysiłku, chłopak jednak nie poddał się, czym wzbudził podziw jury.

Więcej o:
Komentarze (21)
Top Model. Dawid Woskanian w "Dzień Dobry TVN". "Bałem się, że przeszedłem tylko dlatego, że jestem chory na zespół Tourette'a"
Zaloguj się
 • Gość: Magda

  Oceniono 8 razy 6

  Akurat oglądałam ten odcinek .Opowiadał jak starsza pani rzuciła mu tekstem na jego odp że jest chory .... to powies się .....powalił mnie na kolana .podziwiam chłopaka za zachowanie klasy w takiej sytuacji, a konkretnie reakcję.To kolejny raz utwierdza mnie w przekonaniu ,że młodzież jest wiele lepiej wychowana niż dużo wcześniejsze pokolenia .

 • Gość: Jaga

  Oceniono 6 razy 2

  Moj mąż ma tureta. Kocham go ale ciezko z ttm zyc zwlaszcza ze maz wydaje dzwieki. Tzn. Rusza glowa i steka

 • Gość: michal

  Oceniono 7 razy 1

  Fajna dupa

 • Gość: Astex

  Oceniono 4 razy -2

  Bo prawda jest taka, żeby społeczeństwo oswoiło i dowiedziało się o takiej chorobie.
  Chłopak raczej o przeciętnej urodzie.

 • Gość: T555

  Oceniono 23 razy -9

  Właśnie tak. Teraz jest moda na promowanie wszelkiego typu łamag. Np olimpiada nirpełnosprawnych. Niedługo wyślą katatonika na konkurs szachowy. Ku... kuuu... ku. Ku. Kuuu.... kurde... ee....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX