Grabowski w "Polityce" Vegi zagrał Prezesa. Teraz krytykuje sytuację w Polsce. "To jest coś gorszego niż cenzura" [TYLKO U NAS]

Za nami oficjalna premiera filmu "Polityka". Wśród gości na czerwonym dywanie pojawił się Andrzej Grabowski. W rozmowie z Plotkiem zdradził, co myśli o cenzurze.

O tym filmie mówiło się już od wielu miesięcy. "Polityka" Patryka Vegi trafiła właśnie do kin. We wtorek, 3 września, odbyła się oficjalna premiera, na której pojawił się tłum gwiazd. Na czerwonym dywanie nie plotkowano wyłącznie o modnych kreacjach, ale również dyskutowano o zasadności powstania nowej produkcji kontrowersyjnego reżysera. Nasza reporterka rozmawiała z Andrzejem Grabowskim, który opowiedział jej, co myśli o aktualnej sytuacji politycznej w kraju.

Premiera "Polityki". Andrzej Grabowski o cenzurze

Podczas premiery zapytaliśmy Andrzeja Grabowskiego, który w "Polityce" wcielił się w rolę Prezesa, czy uważa, że w Polsce panuje cenzura.

W naszym kraju cenzura zawsze była, a obecnie jest coś gorszego od cenzury, czyli autocenzura. To jest coś gorszego, bo wtedy człowiek sam siebie próbuje cenzurować albo cenzuruje drugiego człowieka, nie będąc cenzorem.

Co jeszcze powiedział? Zobaczcie nasze wideo:

Zobacz wideo

KB

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.