Grabowski w "Polityce" Vegi zagrał Prezesa. Teraz krytykuje sytuację w Polsce. "To jest coś gorszego niż cenzura" [TYLKO U NAS]

Za nami oficjalna premiera filmu "Polityka". Wśród gości na czerwonym dywanie pojawił się Andrzej Grabowski. W rozmowie z Plotkiem zdradził, co myśli o cenzurze.

O tym filmie mówiło się już od wielu miesięcy. "Polityka" Patryka Vegi trafiła właśnie do kin. We wtorek, 3 września, odbyła się oficjalna premiera, na której pojawił się tłum gwiazd. Na czerwonym dywanie nie plotkowano wyłącznie o modnych kreacjach, ale również dyskutowano o zasadności powstania nowej produkcji kontrowersyjnego reżysera. Nasza reporterka rozmawiała z Andrzejem Grabowskim, który opowiedział jej, co myśli o aktualnej sytuacji politycznej w kraju.

Premiera "Polityki". Andrzej Grabowski o cenzurze

Podczas premiery zapytaliśmy Andrzeja Grabowskiego, który w "Polityce" wcielił się w rolę Prezesa, czy uważa, że w Polsce panuje cenzura.

W naszym kraju cenzura zawsze była, a obecnie jest coś gorszego od cenzury, czyli autocenzura. To jest coś gorszego, bo wtedy człowiek sam siebie próbuje cenzurować albo cenzuruje drugiego człowieka, nie będąc cenzorem.

Co jeszcze powiedział? Zobaczcie nasze wideo:

Zobacz wideo

KB

Więcej o:
Komentarze (66)
Andrzej Grabowski w "Polityce" Vegi zagrał Prezesa. Teraz krytykuje sytuację w Polsce. "To jest coś gorszego niż cenzura" [TYLKO U NAS]
Zaloguj się
 • Gość: Anty

  Oceniono 20 razy 12

  No cóż, pierwszy do stosowania cenzury jest portal gazeta.pI (a więc także plotek.pI i inne należące do grupy). Pod niektórymi artykułami można komentować, a pod innymi komentowanie jest wyłączone. Zamykanie ust (klawiatur?) niewiele da, bo każdy i tak myśli swoje.

 • wiceherszt

  Oceniono 29 razy 7

  Cenzura? Ma się świetnie. Widać to choćby na forum Gazety, gdzie cenzorzy pracują pełną parą, usuwając komentarze niezgodne z "linią redakcji". Często zdarza się też kneblowanie, czyli blokowanie wszelkich komentarzy a sporadycznie również sztuczki w stylu "zaminusowania na śmierć" - tak tak, to widać, droga redakcjo, bo robicie to mało subtelnie.

  Podsumowując, cenzura kwitnie niezależnie od ustroju czy aktualnie rządzącej kliki. Która zresztą w Polsce zmienia się na zasadzie orła i reszki. Raz rządzą jedni, raz drudzy ale od 30 lat to zawsze ci sami "jedni i drudzy".

 • piotrus.zibi

  Oceniono 21 razy 5

  Pamiętam pare lat temu jak kabaret Klika opublikował listę słów zabronionych podczas występu . Były to slowa Tusk, rzad, afera hazardowa, Amber Gold i wiele innych. Widać co władza to inna cenzura

 • kabanos84

  Oceniono 6 razy 4

  Właśnie wróciłem z seansu i film jako całość słaby, ale gra Grabowskiego i historie o Kaczyńskim i Rydzolu są z mega puentą. Aż się zdziwiłem, że to Vega.

 • Ernie Rabudagi

  Oceniono 4 razy 2

  Np. taki portal pasazer.com publikuje dziś tylko komentarze przychylne lgbtp+

 • andrzej.wald

  Oceniono 1 raz 1

  To jest charakterystyczne dla autorytarnych reżimów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX