Józefowicz wspomina początki kariery Urbańskiej. "Niewiele umiała i była trochę kwadratowa". Zdradził, dlaczego postanowił dać jej szansę

Janusz Józefowicz w wywiadzie dla portalu Plejada.pl opowiedział o początkach kariery Nataszy Urbańskiej. Artystka nie miała łatwo.

Janusz Józefowicz jako scenarzysta i reżyser, a także dyrektor artystyczny teatru "Studio Buffo", odkrył wiele polskich talentów. Wśród nich znajduje się między innymi Katarzyna Groniec, Edyta Górniak czy Doda. Nie można zapomnieć o jeszcze jednej artystce, Nataszy Urbańskiej, która całkowicie zmieniła jego życie.

Janusz Józefowicz o początkach kariery Nataszy Urbańskiej

Józefowicz w wywiadzie dla portalu Plejada.pl opowiedział, jak wyglądały początki kariery jego żony. Zdradził, że wciąż pamięta przesłuchanie, na którym po raz pierwszy zobaczył Urbańską. To właśnie wtedy postanowił dać nieznanej nikomu dziewczynie szansę na rozwój.

Dokładnie pamiętam [przesłuchanie, na którym pojawiła się Natasza- przyp. red.]. Zresztą do dziś mam w głowie wiele castingów – również te, na które przyszły Edyta Górniak i Kasia Groniec. To są takie momenty, kiedy trzeba skupić się na człowieku, wwiercić się w niego i podjąć decyzję, czy to jest ta osoba, której należy dać szansę, rezygnując tym samym z pięćdziesięciu innych.

Mimo że Natasza nie miała żadnego doświadczenia, to jednak było coś, co przekonało Janusza do jego przyszłej żony.

Miała w sobie wdzięk i zadzior. Chciało się na nią patrzeć, mimo że niewiele umiała i była trochę kwadratowa za sprawą sportowej przeszłości.

Józefowicz sugerował artystce, aby zajęła się tańcem i odpuściła sobie śpiew. Ta jednak nie posłuchała się reżysera i szlifowała swój talent w innym miejscu.

Powiedziałem jej, żeby raczej skupiła się na tańcu, bo mam w zespole Edytę Górniak i Kasię Groniec. Ona jednak mnie nie posłuchała, ćwiczyła, uczyła się na boku i potem prezentowała mi swoje postępy. Za każdym razem coraz bardziej mnie zaskakiwała. W pewnym momencie okazało się, że Natasza śpiewa. Dostała więc rolę Anki w "Metrze", potem jej zabrałem tę rolę, a potem dałem znowu. Natasza jest niezwykle ambitna - wspomina w Plejadzie.

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz od 11 lat są małżeństwem. Każdą wolną chwilę spędzają w swojej posiadłości w Emilinie: 

Zobacz wideo

KB

Więcej o: