Emily Ratajkowski pozuje z niewydepilowaną pachą. Wpadka? Nic bardziej mylnego

Emily Ratajkowski pochwaliła się na Instagramie zdjęciem, na którym odsłania niewydepilowaną pachę. Modelka w ten sposób chciała zwrócić uwagę na ważny temat - walkę o szacunek dla kobiet.

Emily Ratajkowski jest modelką i aktorką, która nie wstydzi się swojego ciała i często odsłania je w odważnych sesjach fotograficznych. Wydawać by się mogło, że zdjęcia modelki, na których pozuje w bieliźnie, nie zaskakują już jej fanów. A jednak. Najnowsze fotografie Emily Ratajkowski  wzbudziły niemałą sensację. Wszystko dlatego, że gwiazda na Instagramie pochwaliła się fotografią, na której odsłania niewydepilowaną pachę.

Wpadka? Absolutnie nie! Modelka chciała w ten sposób zwróć uwagę na to, czym jest dzisiaj esencja kobiecości. Podkreślić, że kobiety mają dziś prawo decydować o tym, jak chcą się prezentować i nikt nie ma prawa ich krytykować. Fotografia ponadto koresponduje z felietonem modelki, który napisała dla „Harpers Bazaar”.

Emily Ratajkowski o kobiecości i szacunku do kobiet

Na łamach „Harpers Bazaar” pojawiła się właśnie odważny felieton autorstwa Emily Ratajkowski. Modelka odwołuje się w nim do problemów związanych z gender stadies, zastanawia się, co znaczy dziś kobiecość. 

Byłam zszokowana, jak niewiele rozumiem na temat płci, a to sprawiło, że zaczęłam badać swoją tożsamość, jako kobiety - czytamy w felietonie. 

Gwiazda odwołuje się przy tym do własnych doświadczeń i tego, jak postrzegana jest przez ludzi. Ratajkowski zdradza więc, że usłyszała kiedyś od koleżanki, że jest "hiperkobieca". Ta wypowiedź ją zaskoczyła. Modelka nie nie zgodziła się z tymi słowami i odpowiedziała, że czasem tak się nie czuje. Dalej wyjaśnia, czym według niej jest kobiecość i seksapil.

Zwykle lubię się golić, ale czasem to, że pozwolę, aby włosy na moim ciele odrosły, sprawia, że czuję się seksownie.

Ratajkowski odniosła się też do norm społecznych, które często ograniczają kobiety i według niej, mają je celowo zawstydzać. 

Boimy się ogólnie kobiet, ale także, bardziej precyzyjnie, wrodzonej siły, jaką czerpią one ze swojej seksualności. Kobieta staje się zbyt potężna, a nawet groźna, gdy bierze siłę ze swojej seksualności. Dlatego nalegamy na to, aby kogoś zawstydzać: nalegamy, aby kobieta coś straciła, kiedy afiszuje się lub emanuje swoją seksualnością.

Tekst modelki spotkał się z pozytywnym odbiorem. Dowodem na to są komentarze na jej Instagramie. Nie brak tam pochwał i podziękowań za tak ważny głos w debacie na temat współczesnej kobiecości. 

AG 

Więcej o:
Komentarze (61)
Emily Ratajkowski pozuje z niewydepilowaną pachą. Wpadka? Nic bardziej mylnego
Zaloguj się
 • Gość: Boddoxx

  Oceniono 23 razy 11

  Jakim problemem jest niewydepilowana pacha? Skoro pod pachą rosną włosy, to musi mieć to jakis sens i nie jest problemem.

 • justas32

  Oceniono 10 razy 10

  Wolę Emily niż Balbinę ...

 • Gość: Iui

  Oceniono 14 razy 8

  Nie wiem jakie są normy i to żadna walka z normami. To narcystyczny współczesny człowiek który chce wszeogarniającej akceptacji jak niemowlę i cały czas zajmuje się sobą. Ewentualnie jak jest bardziej mitomański to dodatkowo ciągle wrzuca informacje co popiera np walkę z ociepleniem, nie robiąc w tym kierunku pół ruchu palca.

 • Gość: OlaBoga

  Oceniono 8 razy 6

  Pachy nie ogolone, za to w negliżu i z bikini "uporzadkowanym"...

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 5 razy 3

  Gender stadies? Stadies?

  Redachtur robil podstawufka stadies?

 • e50504

  Oceniono 9 razy 3

  Dobrze że Gazeta Wyborcza wykupiła Twój Weekend i ordynarnie nie kupczy kobiecym ciałem xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX