Katarzyna Bosacka chwaliła kosmetyki marki, z którą podpisała kontrakt reklamowy. Rada Etyki Mediów ocenia: "Złamała trzy zasady"

Rada Etyki Mediów wydała ocenę rzetelności dziennikarskiej Katarzyny Bosackiej w jednym z odcinków programu "Co nas truje". Według REM złamano trzy zasady.

Katarzyna Bosacka na początku czerwca została zwolniona z telewizji TVN. Stacja wypowiedziała jej umowę ze skutkiem natychmiastowym. Powodem miało być podpisanie przez prezenterkę kontraktu reklamowego bez zgody nadawcy. Dziennikarka na swoim profilu na Facebooku wydała oświadczenie w tej sprawie.

W związku z doniesieniami o zerwaniu ze mną współpracy przez TVN, oświadczam że, tak jak w każdym rozstaniu, przyczyny nigdy nie leżą tylko po jednej stronie. Ze względu na szacunek dla moich widzów oraz 13 lat pracy w TVN, powstrzymam się od dalszych komentarzy. (...) Nie zaprzestanę pracy dziennikarza niezależnego, wspierającego konsumentów i edukację w świecie opanowanym przez wielkie koncerny. Dzisiejsze media dają wiele możliwości dialogu z widzami. Do zobaczenia w innym okienku!

Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

Rada Etyki Mediów oceniła pracę Katarzyny Bosackiej

Prezenterka w jednym z odcinków programu "Co nas truje" polecała kosmetyki marki, z którą podjęła współpracę komercyjną oraz krytykowała produkty innej, konkurencyjnej firmy. Producent, który otrzymał negatywne recenzje, poinformował o sprawie nie tylko TVN, ale również Radę Etyki Mediów oraz Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, składając tam skargi. Jak informuje portal Wirtualne Media, REM zajęła stanowisko w tej sprawie.

Członkowie REM wydali opinię, z której wynika, że dziennikarka w swoim programie naruszyła trzy zasady zapisane w Karcie Etycznej Mediów. Pierwsza to zasada obiektywizmu, która wymaga od dziennikarza rzetelnego przedstawiania rzeczywistości, niezależnie od poglądów, druga to zasada uczciwości (zakłada nieuleganie wpływom),  a trzecia to reguła pierwszeństwa dobra odbiorcy.

Tak więc REM w pełni zgodziła się z przedstawionymi w Państwa skardze zarzutami. Nie inne musiały być też wnioski redakcji TVN Style, skoro natychmiast po zawarciu umowy z firmą kosmetyczną, która uczyniła red. Bosacką "ambasadorką", czyli opłacaną gloryfikatorką wyrobów producenta-zleceniodawcy, zerwała z nią kontrakt i usunęła z anteny - czytamy w stanowisku podpisanym przez Ryszarda Bańkowicza, przewodniczącego REM.

JP

Bosacka skrytykowała Lewandowskiego za udział w reklamie. Teraz to komentuje. Mówi też o Annie. Zobacz wideo.

Więcej o:
Komentarze (25)
Katarzyna Bosacka chwaliła kosmetyki marki, z którą podpisała kontrakt reklamowy. Rady Etyki Mediów ocenia: "Złamała trzy zasady"
Zaloguj się
 • Gość: kocio

  Oceniono 31 razy 25

  znowu rozczarowanie, nikomu już nie można wierzyć, każdy się sprzeda za pieniądze

 • jac_l_w

  Oceniono 11 razy 9

  Inna jest polityka działu moto.pI. Biorą pieniądze od wszystkich i wszystkich wychwalają pod niebiosa. Co samochód, to wspaniały, przełomowy i tani. No i nikt się nie skarży, tylko czytelników ubywa.

 • Gość: Niko

  Oceniono 16 razy 8

  Może Bosacka i była ambasadorową, ale jej wielka "kariera" w TVN miała kruche podstawy. Nie miała ona profesjonalnego wykształcenia w dziedzinie, którą się zajmowała, zdarzało się że powtarzała idiotyczne newsy na temat żywności. Na jej instagramie widać że odżywia rodzinę nie bardzo zdrowo, zdecydowanie żadnym ekspertem nie jest, sorry

 • pe_ro

  Oceniono 12 razy 4

  A gdzie jest Rada Etyki Mediów jak z TVPiSS codziennie za publiczne pieniądze rozsiewana jest reklama jedynie słusznej faszystowskiej partii PiSS?

 • g106

  Oceniono 10 razy 2

  Nigdy nie lubiłem tej baby

 • najgorszy-sort-polakow

  Oceniono 18 razy 2

  poza wszystkim SLES o którym mowa może być szkodliwy a więc generalnie nie kłamała a że chwaliła kosmetyki których w nagrodę została ambasadorką to inna sprawa.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 9 razy 1

  Nie znoszę gdy ktoś mi mówi co mam jeść, co jest zdrowe a co nie!!. Każdy będzie reklamował to (mając te swoje akurat pięć minut sławy jak mówiła Bosacka) kto mu da większą monetę. Będąc na miejscu Roberta za odpowiednią kwotę nawet bym reklamował robaki dżdżownice prażone na lekkim ogniu z olejem Kujawskim z pierwszego tłoczenia- powiedzenie( i nikt mi tutaj nie zarzuci kłamstwa) "pieniądze nie śmierdzą" ma nie tylko moje poparcie.

 • Gość: posc

  Oceniono 45 razy 1

  Bardzo dobrze ze wyleciala z TVN.
  Jak taki babus moze mowic o zdrowym odzywianiu i zdrowym stylu zycia.
  Sama powinna zajac sie swoim wygladem a dopiero uczyc innych.
  Brawo TVN.

 • mercx

  Oceniono 2 razy 0

  dlaczego sportowiec reklamuje niezdrowe tuczące napoje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX