Policja przeszukała dom Lorda Kruszwila. "Zatrzymano telefony i komputery, by zabezpieczyć treści związane z molestowaniem"

Do domu Lorda Kruszwila weszła policja. Na skutek przeszukania, zatrzymano sprzęt elektroniczny, aby zabezpieczyć treści związane z molestowaniem i wykorzystywaniem dzieci.

Lord Kruszwil to jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów. Na jego kanale publikowane są kontrowersyjne filmy zawierające treści m.in. wulgarne i homofobiczne. On i jego koledzy, którzy pracowali przy tworzeniu tych materiałów, mogą mieć teraz poważne problemy. Niedawno Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie o wykorzystywaniu seksualnym i deprawowaniu dziecka, rzekomo brata Lorda Kruszwila, przez twórców kanału.

ZOBACZ TEŻ: Patologia się ogląda, a zwłaszcza na YouTubie. Lord Kruszwil nas szokuje, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej

Policja przeszukała dom Lorda Kruszwila

Teraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował na swoim profilu na Facebooku, że policja na skutek ich wniosku, dokonała przeszukań w domach mężczyzn, którzy odpowiadają za kanał na YouTubie.

Podczas przeszukania zatrzymano telefony, dyski oraz sprzęt komputerowy należący do sprawców. Teraz biegli przeszukają zawartość tych nośników, by zabezpieczyć treści związane z molestowaniem i wykorzystywaniem dzieci. Staną się one dowodem w toczącym się śledztwie.

Za popełnione czyny sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

JP

Więcej o: