Gwiazda Netfliksa o Marszu Równości. Antoni Porowski odniósł się do zamieszek w Białymstoku. "Nie damy się uciszyć"

Antoni Porowski, gwiazdor programu "Queer Eye", odniósł się do zamieszek podczas Marszu Równości w Białymstoku.

Ostatnie wydarzenia, które miały miejsce podczas Marszu Równości w Białymstoku wzbudziły wiele emocji. Również polskie gwiazdy postanowiły zabrać głos w tej sprawie i podzielić się z fanami opinią na ten temat. Do tej pory zrobiły to między innymi Maffashion, Julia Wieniawa i Małgorzata Rozenek.

Antoni Porowski komentuje Marsz Równości w Białymstoku

Jak się okazało, sobotnie zamieszki wzbudziły żywą reakcję nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Sytuację skomentował Antoni Porowski, współprowadzący programu "Queer Eye" na Netfliksie. Amerykańska gwiazda jest polskiego pochodzenia i otwarcie mówi o swojej orientacji seksualnej. W najnowszym poście na Instagramie mocnymi słowami nawiązał do sytuacji w Polsce.

Zwracam się do wszystkich trolli, które chciały powstrzymać Marsz Równości w Białymstoku. Nie damy się uciszyć. Niech nowe pokolenie Polaków da z siebie więcej miłości i tolerancji, a niech te homofoby zrozumieją, że wszyscy jesteśmy ludźmi i zasługujemy, żeby maszerować, bo to jest nasze cholerne prawo.

Dodał również, że nie powinniśmy tworzyć konfliktu między sobą.

Nasz kraj przeżył wieki opresji i wojen ze strony naszych sąsiadów, więc chociaż nie zaczynajmy tym razem konfliktu między sobą, wy gnojki.

Pod postem pojawiły się już tysiące komentarzy z całego świata. Nie zabrakło również tych, od fanów z Polski.

Niestety i tak się dzieje w naszym kraju... Bardzo smutno się na to patrzy, ale uwierz Antoni, są w tym kraju ludzie, którzy nie są tak ograniczeni.
Dzięki wielkie, Antoni!
Dziękujemy. Cudownie mieć takiego rodaka!

Kim jest Antoni Porowski?

34-latek robi zawrotną karierę za oceanem. Na co dzień mieszka w Nowym Jorku i jest aktorem oraz ekspertem od gastronomii. Aktualnie gwiazdor jest ekspertem w popularnej serii Netflixa "Queer Eye", gdzie komentuje kulinaria oraz jest znawcą wina. Podczas 70. rozdania nagród Emmy program otrzymał dwie nagrody: za wyjątkowy program reality show oraz za najlepszy casting do programu reality show.

Porowski działa również aktywnie na rzecz ruchu queer. Choć nie przypisuje swojej osoby do jakiejkolwiek orientacji seksualnej, jest związany z aktorem, Joey'em Krietemeyerem.

 

KB

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.