Małgorzata Rozenek skomentowała sytuację w Białymstoku. Rozpętała burzę. "Niestety, ale odlajkowuję po tym poście pani profil"

Małgorzata Rozenek odniosła się do sytuacji, do jakiej doszło podczas Marszu Równości w Białymstoku. Nie wszystkim spodobało się to, co napisała i że stanęła po stronie uczestników demonstracji.

W sobotę w Białymstoku odbyła się Parada Równości, podczas której doszło do skandalicznych zachowań środowisk prawicowych oraz pseudokibiców. Ci, którzy nie tolerują homoseksualistów, nie szczędzili wyzwisk pod ich adresem, a nawet posunęli się do przemocy i obrzucali uczestników parady kamieniami, jajkami oraz petardami. Solidarność z "tęczowymi przyjaciółmi" wyraziły gwiazdy, w tym m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan.

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan i ich wyznania [KOŁO PLOTKA]

Zobacz wideo

Małgorzata Rozenek stanęła w obronie uczestników Parady Równości

"Perfekcyjna" dodała zdjęcie, na którym pozuje w bikini oraz w okularach przeciwsłonecznych.

Tęczowi przyjaciele, pozdrawiamy Was. Polska ma tez mniej czarno-brunatny kolor. Potrafi być kolorowa, tęczowa a nawet różowa. Razem głośno powiemy NIE przemocy #onelove #loveislove - napisała pod spodem.

Dodała też, że ten "koncert nienawiści i zaprzeczenie idei człowieczeństwa było powrotem do przeszłości". Wytłumaczyła też, że nie chodzi o "promowanie LGBT, ale o zwykłe ludzkie kochanie i szanowanie innych".

 

Jej wpis rozpętał burzę w komentarzach, a na Rozenek spadł hejt. Jedni życzyli jej "synów z odmienną orientacją", wiele osób też poinformowało ją, że przez poglądy, jakie głosi, przestają obserwować jej profil. Oto kilka przykładowych wypowiedzi:

Niestety, ale odlajkowuję po tym poście pani profil. (...) LGBT? Ok! Ale bez propagandy!
Jak można popierać gejów i lesbijki? To jest chore...
W takim razie życzę synów z odmienną orientacją (starałem się napisać jak najbardziej tolerancyjnie) - komentują.

Na ten ostatni zdecydowała się odpowiedzieć:

Wolałabym syna geja niż homofoba. Lepiej by to o mnie świadczyło. If you know what I mean.

Jednak oprócz negatywnych opinii było też wiele pozytywnych. Fani Małgosi przyznali jej rację oraz podziękowali jej za to, że zabiera głos w tej sprawie i nie boi się głośno mówić o swoich poglądach. A Wy co o tym myślicie? Bo naszym zdaniem to dobrze, że osoby publiczne odzywają się w ważnych sprawach. Niektórzy z nich mają naprawdę silny wpływ na opinię swoich fanów.

AW