Maffashion opublikowała wideo z Marszu Równości w Białymstoku. Potem rozpętała się burza. "Jesteś żałosna". Odpowiedziała

Po raz pierwszy w minioną sobotę Marsz Równości przeszedł ulicami Białegostoku. Niestety, nie obyło się bez rannych. W stronę uczestników parady kierowane były wyzwiska, petardy i zgniłe jaja. Głos w sprawie postanowiła zabrać Maffashion.

"Białystok domem dla wszystkich" - pod takim hasłem w sobotę wyruszył pierwszy Marsz Równości w Białymstoku. Kilka razy próbowano jednak ten marsz zakłócić. W stronę policji oraz uczestników parady poleciały kamienie, kostka brukowa i butelki. Były też jajka i petardy. Przeciwnicy marszu skandowali m.in. "Białystok wolny od zboczeńców", "To jest Polska nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera". Padały też dużo gorsze wyzwiska. Przerażające wideo z parady bardzo szybko obiegło sieć. Wielu nie kryło oburzenia zachowaniem białostockich kiboli. Wśród takich osób była też Julia Kuczyńska, czyli Maffashion

Zobacz wideo

Maffashion oburzona Marszem Równości

Maffashion, która otwarcie wspiera środowiska LGBT, postanowiła udostępnić film z parady na swoim Instagramie. Widać na nim przede wszystkim wspomniane powyżej zamieszki, kordon policji, a słychać... oblegi kierowane pod adresem uczestników marszu.

Masakra. Myślę, że nie muszę się bardziej rozpisywać w tej kwestii. Wczoraj skomentowałam już wlepki z grafika by #gazetapolska. Wstyd! video by @g_rski. I owszem, będę poruszała zawsze takie tematy. Boli mnie wszystko, boli mnie serce, że człowiek człowiekowi jest takim wrogiem. Oczywiście nie generalizując i nie skupiając się na miejscowości, z której pochodzi owe nagranie. Ludzie! #WHEREISTHELOVE - napisała blogerka.
 

I choć rzeczywiście większa część internautów przyznała Maffashion rację, to nie obyło się też bez komentarzy tej drugiej strony. Julii Kuczyńskiej zarzucono, iż wspiera "zboczeńców i choroby", a ona sama popiera środowiska LGBT, ponieważ "to ładnie wygląda wśród fanów". 

I dobrze, jak chcą się pchać wszędzie, to niech nie myślą, że będzie łatwo, zachciało im się krzyczeć, że 2 facetów śpi razem. Nikogo to nie obchodzi, ale celebryci muszą poprzeć, bo to ładnie wygląda wśród swoich fanów. Nikogo nie obchodzi, co dorośli ludzie robią ze sobą w domu, ale oni ewidentnie chcą, żeby wszystkich to obchodziło.
Popierasz zboczenia? Choroby? A tych ludzi, którzy bronią normalności, obrzucasz błotem?!Odlajkowuje! Śmieszna, żałosna celebrytka - czytamy.

Na szczęście Maffashion nie zwlekała długo z odpowiedzią. Jej argumenty? W punkt. 

MaffashionMaffashion Instagram

MaffashionMaffashion Instagram

MaffashionMaffashion Instagram

Bardzo nas cieszy, że osoby, które mają spore grono odbiorców, a zwłaszcza tych młodych, potrafią zabrać głos w tak ważnej kwestii. Maffashion - brawo!

DH