To koniec Mariana Paździocha w "Świecie według Kiepskich"? Niepokojące wieści o stanie zdrowia Ryszarda Kotysa

Ryszard Kotys odchodzi ze "Świata według Kiepskich"? Taka informacja obiegła media. Podobno aktor ma poważne problemy ze zdrowiem i z tego powodu rezygnuje z serialu. Czy zastąpi go ktoś inny?
Zobacz wideo

Ryszard Kotys od 20 lat wciela się w się w postać skąpego i złośliwego Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich". Polacy pokochali go za tę rolę. Okazuje się jednak, że prawdopodobniej niebawem już nie zobaczymy aktora w popularnej polsatowskiej produkcji, ponieważ Ryszard Kotys zrezygnował z roli przez problemy zdrowotne. 

Ryszard Kotys chory?

Jak donosi portal "Super Seriale", 87-letni aktor ma poważne problemy ze zdrowiem. Stan Kotysa ma być na tyle poważny, że aktor na co dzień potrzebuje opieki wykwalifikowanej opiekunki.

Pojawiają się też plotki, że jego żona zatrudniła opiekunkę, bo Kotys nie może sam wykonywać podstawowych czynności - podaje "Super Expess". 

Ryszard Kotys zostanie zastąpiony?

Nie każdy wie, ale Ryszard Kotys miał zagrać w "Świecie według Kiepskich" Ferdynanda Kiepskiego. Głównej roli jednak nie dostał, ze względu na swój wiek. 

Wiadomo było, że mam być sąsiadem. Na początku miałem propozycję, by zagrać postać Ferdka Kiepskiego, ale autorzy się trochę pomylili. Okazało się, że tak jak mnie pamiętali, to myśleli, że jestem dużo młodszy, a Ferdek jest ojcem rodziny i ma dzieci. Nie wiedziałem jak rozstrzygnie się moja rola, patrzyłem na wszystko z pewnym niepokojem. Wspólnie ze scenarzystami i reżyserem doszliśmy do tego, że Paździoch stał się taką wyrazistą postacią - powiedział Kotys w rozmowie z portalem wp.pl. 

Teraz prawdopodobnie postać Mariana Paździocha zastanie zastąpiona Januszem Paździochem, synem złośliwego sąsiada Kiepskich. Tego bohatera od niedawna gra Sławomir Szczęśniak.

Będzie wam brakowało Ryszarda Kotysa w serialu? Nam na pewno. 

AG 

Więcej o: