Meghan Markle i książę Harry oficjalnie "odłączyli się" od Kate i Williama. Zgodę na rozłam wydała Królowa

Do tej pory ksiażę William, książę Harry, księżna Kate i księżna Meghan pracowali razem na rzecz królewskiej fundacji The Royal Foundation. Teraz ich drogi się rozchodzą, co brytyjskie media wprost nazywają "rozwodem" w rodzinie królewskiej. Jest ku temu ważny powód.

Choć "rozwód" to naprawdę duże słowo, brytyjskie media nie boją się go używać. Nie od dziś mówi się o konflikcie między Sussexami a Kensingtonami, a to rozejście się ich wspólnych dróg daje wielu do myślenia. Książę William i księżna Kate przejmują w całości opiekę nad The Royal Foundation, zaś Meghan Markle i książę Harry zrywają jakiekolwiek związki z tą fundacją. Dlaczego?

Meghan Markle i książę Harry zakładają swoją fundację

Jej nazwa nie jest jeszcze znana, tak samo jak cel, ale to już pewne - książę Harry i Meghan Markle założą swoją własną fundację. Książę William i księżna Kate zostają jedynymi przewodniczącymi The Royal Foundation - fundacji-parasola, która zajmuje się zbieraniem funduszy na inne organizacje non-profit.

Książę Harry i książę William założyli The Royal Foundation w 2009 roku, kiedy obaj byli jeszcze nieżonaci. Potem do władz fundacji dołączyły ich żony, ale koniec końców ich drogi rozchodzą się. Główna przyczyna leży w tym, że książę William w najbliższym czasie będzie przejmował coraz więcej obowiązków księcia Karola, który może w najbliższych latach doczekać się tronu (ale Królowa Elżbieta niech żyje wiecznie, wiadomo). Z tego powodu organizacja, którą William i Harry kierowali do tej pory razem, będzie musiała zmienić odrobinę swój profil na o wiele bardziej formalny. Harry i Meghan, oddzielając się od The Royal Foundation, będą mieli większą wolność wspierania takich działań, jakie sami uznają za stosowne, bez oglądania się na dobro królestwa.

Harry i Meghan podobno są podekscytowani, ale wszystkie plany co do celów ich nowej działalności są na razie w wersji raczkującej. W czwartek dowiedzieliśmy się za pośrednictwem oficjalnego komunikatu, że wszystkie szczegóły zostaną ogłoszone pod koniec roku.

Więcej o:
Komentarze (61)
"Rozwód" w rodzinie królewskiej. Książę William i księżna Kate przestają współpracować z księciem Harrym i Meghan Markle
Zaloguj się
 • Gość: Ai

  Oceniono 38 razy 32

  William i Harry byli jeszcze niezamężni!
  Umrę ze śmiechu :D :D :D

 • majacywszystkogdzies

  Oceniono 14 razy 14

  A teraz chłopcy sa już zamężni i żarty się skończyły.

 • Gość: gość

  Oceniono 14 razy 14

  to dobrze, że nastąpił rozłam. każda para zajmie się tym, co uważa za najbardziej stosowne

 • Gość: Gość

  Oceniono 15 razy 11

  Tradycyjnie już straszne bzdury autor "wypocił".
  Ta "mlodziencza" fundacja braci już po prostu nie ma racji bytu, ponieważ każdy dostał własne obowiązki i patronaty od krolowej, które zupełnie nie mieszczą się w ramach tamtej fundacji. Nawet ostatni,
  głośny projekt SHOUT jest realizowany poza fundacją. Harry i Meghan mają duże, międzynarodowe projekty obejmujące kraje wspólnoty. William musi się skupić na obowiązkach reprezentacyjnych, więc tylko Kaśce pozostaly instytucje szkolne niosące pomoc psychologiczną dzieciom.

 • Gość: mika

  Oceniono 13 razy 11

  ..." będzie musiała zmienić ODROBINĘ swój profil na O WIELE BARDZIEJ formalny"... Jakiemu dziennikarzynie redakcja płaci za takie sformułowania?

 • Gość: Josmu

  Oceniono 10 razy 6

  Niezamężni? Serio? Kto to pisał... 🙄

 • Gość: j

  Oceniono 7 razy 5

  Ten, kto to wymyśla ,ma chyba gigantyczne problemy rodzinne i przelewa to na wszystkie inne rodziny a ze ma kuku to na Windsorów tez

 • Gość: nitt

  Oceniono 4 razy 4

  "mówi się o konflikcie między Sussexami a Kensingtonami" - jeśli osoba pisząca ten artykuł (świadomie nie używam słowa dziennikarz) chce nazywać książąt wg ich księstwa, to chyba między Sussexami a Cambridge'ami. Kensington to tylko nazwa pałacu, w którym mieszka William i Kate.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX