Tancerka Don Vasyla została wykorzystana seksualnie? Kobieta zgłosiła się na policję

Don Vasyl wraz z zespołem wystąpił niedawno podczas Dni Przasnysza. Po koncercie odbyła się zakrapiana impreza, a jedna z tancerek miała paść ofiarą molestowania seksualnego.
Zobacz wideo

Jak dowiedział się portal infoprzasnysz.com, po koncercie zespół nocował w Przasnyszu. Jednak zanim jego członkowie poszli spać, wzięli udział w imprezie. Był alkohol i pokazy cygańskich tańców. Pojawiło się też sporo gości. Dla jednej z tancerek noc podobno zakończyła się dramatem. Kobieta twierdzi, że została wykorzystana seksualnie. Sprawą zajęła się już prokuratura.

Na tym etapie mogę potwierdzić jedynie tyle, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia w nocy z 15 na 16 czerwca jednej z tancerek zespołu Don Vasyla do poddania się innej czynności seksualnej poprzez wykorzystanie stanu bezbronności – powiedział portalowi Infoprzasnysz.com prok. rejonowy Artur Folga.


Do sądu trafił też wniosek o przesłuchanie tancerki.

Wszczęliśmy postępowanie oraz wydaliśmy polecenia wykonania pewnych czynności procesowych. Wystąpiliśmy do sądu o wyznaczenie terminu posiedzenia i przesłuchanie, ponieważ w tego typu sprawach prokurator nie ma prawa przesłuchiwać pokrzywdzonej samodzielnie – dodał prok. Artur Folga.

Poprosiliśmy managera zespołu Don Vasyla o komentarz. Na razie nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

AD