Opole 2019. Piotr Rubik podczas wręczania głównej nagrody zażartował z siebie. Brawo za dystans

Opole 2019. Za nami drugi dzień konkursu, w którym przyznano nagrodę w kategorii "Premiery". Piotr Rubik podczas wręczania głównej nagrody Ani Karwan pozwolił sobie na zabawny żart.

W tym roku 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu obywa się w dniach 14-17 czerwca. Za nami drugi dzień konkursu, w którym dziewięciu artystów zaprezentowało swoje premierowe utwory. Największą wygraną okazała się Ania Karwan, do której trafiły prawie wszystkie nagrody. Także jury, w którym znalazł się m.in. Piotr Rubik, zdecydowało, że to jej utwór "Słucham cię w radiu co tydzień" powinien wygrać w tym roku.

Zobacz wideo

Piotr Rubik zażartował z siebie

Nagrodę jury wręczył jej Rubik. Z radością gratulował zwyciężczyni i pozostałym uczestnikom. Podczas swojej przemowy pozwolił sobie na zabawny żart.

Możecie być pewni, że nikt wam tak nie zaklaszcze jak ja - mówił rozbawiony.

Oczywiście nawiązał tu do swojego utworu "Niech mówią, że to nie jest miłość", który kilka lat temu był prawdziwym hitem. Przypomnijmy, że chór, który śpiewał w tym kawałku, równocześnie klaskał.

Zobacz też: Opole 2019. Olga Bończyk w czerwieni, dziewczęca Monika Kuszyńska. Na scenie było elegancko, ale nie zabrakło rockowego pazura

Opole 2019 "Premiery". Zwycięzcy

W sobotę na scenie pojawili się: Olga Bończyk, Marcin Kumór, 4 Dreamers, Ania Karwan, Szymon Wydra i Carpe Diem, Marcin Sójka, Izabela Trojanowska i Monika Kuszyńska. Najwięcej nagród trafiło do rąk Karwan. Zwyciężyła ona w kategorii: Nagroda Stowarzyszenia ZAiKS oraz Nagroda Jury. Nagroda Publiczności im. Karola Musioła trafiła za to do Marcina Sójki.

AW