Anja Rubik szczerze o swoich pierwszych seksualnych doświadczeniach. "Zaczęłam w wieku 7-8 lat, z misiem"

Anja Rubik trafiła na okładkę brytyjskiego weekendowego wydania "The Times". W długim wywiadzie opowiada m.in. o własnych doświadczeniach z nauką seksualności jak i o wiedzy o seksie w Polsce.

Anja Rubik w ostatnich latach stała się prawdziwą edukatorką seksualną. Wydała książkę "#SexEdpl", promuje też otwartość na edukację seksualną młodzieży. Teraz o swojej pracy poza modelingiem opowiada w weekendowym wydaniu prestiżowego brytyjskiego "The Times". Zdradziła m.in. jakie były jej początki z pierwszymi seksualnymi doświadczeniami.

Anja Rubik szczerze o seksie

Edukacja seksualna ważna jest również dla młodszych dzieci, niż w wieku licealnym. Dlaczego? Anja Rubik opowiada w wywiadzie dla "The Times" o początkach własnej seksualności bardzo szczerze:

Kiedy myślę o własnych doświadczeniach, zaczęłam w wieku 7-8 lat. Bawiłam się swoim misiem. Z tego okresu nie pamiętam niczego innego, tylko tego misia - mówi Rubik.
 

Anja Rubik odniosła się też do stanu edukacji seksualnej w Polsce, a jak wiadomo, nie jest to stan najlepszy i właśnie książka i program modelki mają przynajmniej częściowo temu zaradzić:

W Polsce nie ma edukacji seksualnej, ale przedmiot nazywany "przygotowaniem do życia w rodzinie". Oficjalny podręcznik ma 180 stron, ale słowo "seks" pojawia się w nim dwa razy i to w negatywnym kontekście. (...) Jesteśmy bombardowani seksem zewsząd. Jednocześnie nie potrafimy o nim rozmawiać w naturalny sposób - dodała.

Czy kiedy Anja Rubik była młoda, to jej rodzice potrafili z nią rozmawiać o seksie? Okazuje się, że w tej kwestii rodzina Rubik nie była wyjątkiem. Modelka ma jednak nadzieję, że również dzięki jej pracy w tym zakresie zmieni się podejście do seksu w Polsce i wśród polskich rodzin.

Ciekawe, czy za granicą znają Anję Rubik od strony edukatorki seksualnej?

Zobacz wideo