Eurowizja 2019. Triumf Holandii! Konkurs wygrał Duncan Laurence, jeden z najmłodszych artystów

Eurowizja 2019 przeszła do historii. Kolejna edycja konkursu odbędzie się w Holandii.

Za nami 64. Konkurs Piosenki Eurowizji. Tym razem artyści z Europy, Izraela i Australii spotkali się ze sobą w Tel Awiwie. Tegoroczna widownia okazała się nie być łaskawą dla reprezentantek Polski - dziewczyny z zespołu Tulia zakończyły przygodę z Eurowizją jeszcze w półfinale. W międzyczasie wierni fani konkursu zaczęli typować faworytów do wygranej. W kuluarach mówiło się, że największe szanse na zwycięstwo w finale mają Szwecja oraz Holandia. Zgodnie z przypuszczeniami w sobotni wieczór triumfował 25-letni Duncan Laurence, holenderski piosenkarz i tekściarz.

Zobacz wideo

Duncan Laurence - kim jest zwycięzca Eurowizji 2019?

Zacznijmy od tego, że Duncan Laurence tak naprawdę nazywa się Duncan de Moor. Holender urodził się 11 kwietnia 1994 w mieście Spijkenisse. Był on jednym z najmłodszych uczestników tegorocznej Eurowizji. Już jako dziecko przejawiał zainteresowanie muzyką. W czasach szkolnych wraz ze znajomymi występował w kilku w zespołach. Prawdziwym przełomem w jego karierze okazał się udział w holenderskiej edycji programu "The Voice". Duncana można było oglądać w nim w 2014 roku. Co prawda nie udało mu się sięgnąć po zwycięstwo, jednak już sam udział przyniósł mu popularność, a jak wiadomo, to też jest bardzo ważne w show-biznesie.

Reprezentowanie Holandii w Eurowizji to nie pierwsza światowa przygoda Duncana. 25-latek jest nie tylko wokalistą, ale także autorem tekstów. Fani z kraju tulipanów z pewnością wiedzą o tym, że Laurence współtworzył piosenkę "Closer" popularnego koreańskiego duetu TVXQ.

Eurowizja 2019. Zwycięska piosenka

Duncan Laurence walczył najpierw o finał, a potem o wygraną z anglojęzyczną balladą "Arcade". Utwór już wcześniej przypadł do gustu internautom, dlatego Holender na długo przez finałem był typowany na zwycięzcę. Jak zdradził w jednym z wywiadów ta piosenka to dla niego "opowieść o poszukiwaniu miłości życia".

Teledysk do "Arcade" ma już na liczniku ponad 10 milionów odtworzeń. Możecie obejrzeć go TUTAJ.

 

Kibicowaliście mu?

Więcej o: