Meghan Markle urodziła dziecko o wyjątkowej godzinie. Hiszpanie mają na to swoją nazwę

Meghan Markle urodziła dziecko wcześnie rano. Jednak w Hiszpanii dopatrzono się naprawdę wzruszającego szczegółu. Chodzi o godzinę narodzin royal baby.

Meghan Markleurodziła swoje pierwsze dziecko o godzinie 5:26. Syn księżnej i księcia Harry'ego nie ma jeszcze imienia, ale przynajmniej w Hiszpanii i hiszpańskojęzycznych krajach doczekał się nieoficjalnego przydomka.

Meghan Markle urodziła dziecko o świcie

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Meghan Markle urodziła syna o godzinie 5:26 rano. Zaledwie dwie minuty wcześniej nad Wielką Brytanią (a dokładniej nad Londynem) wstał nowy dzień i wzeszło słońce. W Wielkiej Brytanii to nic niezwykłego, ale okazuje się, że w Hiszpanii - i w większości krajów hiszpańskojęzycznych - dzieci urodzone o wschodzie słońca otrzymują niezwykły - i naprawdę piękny - przydomek.

Dar a luz - dany światłu

"Dar a luz" nazywa się również sam poród, jako bardziej eleganckie i delikatniejsze określenie. Ale w przypadku syna księżnej Meghan i księcia Harry'ego jest to podwójnie piękny zbieg okoliczności, jeśli spojrzeć na godzinę porodu.

Podobne określenie funkcjonuje też w języku włoskim i francuskim.

Zrobiło się bardzo romantycznie :)

Zobacz wideo