Meghan Markle urodziła dziecko o wyjątkowej godzinie. Hiszpanie mają na to swoją nazwę

Meghan Markle urodziła dziecko wcześnie rano. Jednak w Hiszpanii dopatrzono się naprawdę wzruszającego szczegółu. Chodzi o godzinę narodzin royal baby.

Meghan Markleurodziła swoje pierwsze dziecko o godzinie 5:26. Syn księżnej i księcia Harry'ego nie ma jeszcze imienia, ale przynajmniej w Hiszpanii i hiszpańskojęzycznych krajach doczekał się nieoficjalnego przydomka.

Meghan Markle urodziła dziecko o świcie

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Meghan Markle urodziła syna o godzinie 5:26 rano. Zaledwie dwie minuty wcześniej nad Wielką Brytanią (a dokładniej nad Londynem) wstał nowy dzień i wzeszło słońce. W Wielkiej Brytanii to nic niezwykłego, ale okazuje się, że w Hiszpanii - i w większości krajów hiszpańskojęzycznych - dzieci urodzone o wschodzie słońca otrzymują niezwykły - i naprawdę piękny - przydomek.

Dar a luz - dany światłu

"Dar a luz" nazywa się również sam poród, jako bardziej eleganckie i delikatniejsze określenie. Ale w przypadku syna księżnej Meghan i księcia Harry'ego jest to podwójnie piękny zbieg okoliczności, jeśli spojrzeć na godzinę porodu.

Podobne określenie funkcjonuje też w języku włoskim i francuskim.

Zrobiło się bardzo romantycznie :)

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (12)
Meghan Markle urodziła dziecko o wyjątkowej godzinie. Hiszpanie mają na to swoją nazwę
Zaloguj się
 • Gość: gosc

  Oceniono 23 razy 17

  Hahahaha co za glupota. Dar a luz oznacza jedynie porod, a nie porod o wschodzie slonca. Przy okazji, to wyrazenie idiomatyczne nie istnieje we francuskim.

 • wolfspider

  Oceniono 12 razy 8

  Jprdl...

 • Gość: MN

  Oceniono 22 razy 8

  Ilość informacji, ktore codziennie są publikowana na ten temat powoduje, że czuję się jakby mieszkała w Wielkiej Brytani. Weźcie coś więcej napiszcie o Andrzeju i Agacie.

 • javiaga

  Oceniono 4 razy 4

  Moze tak by autor/ka tego "artykulu" pouczyla sie troche jezyków obcych? "Dar a luz" - urodzic, "nacer" - urodzic sie, "parto" - poród. Osmieszacie sie.

 • Gość: Stelaż Stefana

  Oceniono 4 razy 2

  Ale czy na pewno?

 • Gość: gość

  Oceniono 4 razy 0

  teraz będzie oczekiwanie na pierwszą kupę

 • Gość: gosc

  Oceniono 4 razy 0

  Wiekszosc dzieci rodzi sie o swicie.

 • Gość: ciekawa

  Oceniono 8 razy -4

  A białe czy czarne?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX