Joanna Mazur otrzymała niestosowne pytanie o nowe mieszkanie. Wybrnęła, ale mogła poczuć się zakłopotana

Joanna Mazur została zapytana o to, w jakich kolorach planuje urządzić swoje pierwsze mieszkanie. Niewidoma biegaczka odpowiedziała, ale miała prawo być skrępowana.
Zobacz wideo

Historia Joanny Mazur, niewidomej biegaczki, która występuje obecnie w "Tańcu z gwiazdami", wzruszyła widzów. W jednym z odcinków programu wyemitowano materiał, w którym pokazano, w jakich warunkach mieszka na co dzień mistrzyni świata. Okazało się, że od kilkunastu lat wynajmuje pokój w internacie, a łazienkę, która znajduje się na korytarzu, współdzieli z innymi mieszkańcami.

Joanna Mazur planuje, jak urządzi nowe mieszkanie

Internauci postanowili pomóc Joannie i zorganizowali dla niej zbiórkę pieniędzy. Łącznie udało się zebrać ponad 300 tys. złotych. Co więcej, jeden z krakowskich biznesmenów podarował Mazur nowe mieszkanie, a w odcinku "TzG" przekazał jej symboliczny klucz.

Niewidoma biegaczka udzieliła wywiadu dla magazynu "Party". Opowiedziała w nim o sportowej karierze oraz o współpracy z biegowym partnerem Michałem Stawickim. Przy okazji dziennikarka zapytała również o kwestie nowego mieszkania Joanny.

Czy wiesz już, jak urządzisz to mieszkanie?

Joanna uśmiechnęła się i odpowiedziała:

Kiedyś miałam taką wizję wymarzonego mieszkania, ale skutecznie ją od siebie odepchnęłam, bo to była tylko sfera nierealnych marzeń. Kiedy więc pan Zbyszek (przedsiębiorca, który podarował jej mieszkanie przyp. red.) zaczął mnie pytać, czy chcę mieć w swoim domu wannę, czy może prysznic, czułam się ogromnie zakłopotana. Miałam wrażenie, że to, owszem, dzieje się naprawdę, ale obok mnie.

Dziennikarka postanowiła podpytać o to, w jakich kolorach Joanna planuje urządzić swoje pierwsze mieszkanie. Takie pytanie wydaje się nieco niestosowne, z racji tego, że Mazur jest niewidoma.

Mam taką "plamkę" w oku, do której jeśli przybliżę materiał, to widzę jeszcze jego kolor. Powiem tyle: nadal najbardziej lubię odcienie zieleni, naturalną cegłę i marzę o czystej, jasnej przestrzeni - wyznała Joanna Mazur.

ZOBACZ TEŻ: Joanna Mazur nie widzi od kilkunastu lat. Wyznała, co sprawia jej największy ból. "Zaczynam zapominać twarz mojej mamy"

Sportsmenka niedawno wyznała, że nie pamięta już, jak wygląda jej twarz oraz twarze najbliższych. Dlatego tym bardziej rozmowa o kolorystyce może wprawiać w zakłopotanie i być nie na miejscu. Z pewnością dla Joanny najważniejsze jest to, aby jej nowy dom był przede wszystkim funkcjonalny i aby z łatwością mogła się w nim poruszać.

JP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.