Pożar katedry Notre Dame w Paryżu. Anja Rubik opublikowała wstrząsające wideo. Uchwycony został moment zawalenia się iglicy

Jeden z symboli Paryża, katedra Notre Dame, stanęła w ogniu. Pożar został ugaszony we wtorek o godzinie 4:00. Na filmie, które zamieściła na swoim Instagramie Anja Rubik, uchwycony został moment zawalenia się prawie 100 metrowej iglicy.

To był smutny wieczór dla całego świata. Po godzinie 18:00 wybuchł pożar w paryskiej katedrze Notre Dame. Historyczna świątynia w jednej chwili stanęła w ogniu. Strażacy przez wiele godzin walczyli z pożarem i choć początkowo wydawało się, że Notre Dame doszczętnie spłonie, to finalnie udało się uratować główną jej część. Mimo to zniszczeniu uległy setki dzieł sztuki, które znajdowały się wewnątrz. Sieci społecznościowe natychmiast obiegły wstrząsające nagrania, rozpadającej się katedry. Jednym z nich podzieliła się modelka, Anja Rubik

Zobacz wideo

Notre Dame w ogniu. Anja Rubik opublikowała moment zawalenia się iglicy

Ogień w kilka godzin opanował dużą część świątyni. Tym samym doprowadził do zawalenia się 97-metrowej iglicy. Spaleniu uległ także dach budynku. Świat ogarnął smutek, a pożar wstrząsnął też polskimi gwiazdami. Anja Rubik zamieściła na Instagramie wideo, na którym dokładnie ukazany został moment rozpadającej się iglicy. 

Serce się kraje. Paryż, jestem z Tobą - napisała Ania. 

Pod wpisem już znalazły się tysiące komentarzy. Swój smutek wyrazili między innymi Maffashion, Joanna Przetakiewicz czy Michał Piróg. 

France Notre Dame FireFrance Notre Dame Fire Fot. Diana Ayanna / AP Photo

My również jesteśmy poruszeni. To ogromna strata dla światowej historii sztuki. Czy mieliście może okazję odwiedzić katedrę Notre Dame? 

DH

Więcej o: