Meghan Markle urodziła! Znamy płeć dziecka księżnej i księcia Harry'ego

Księżna Meghan Markle urodziła! Na tę informację czekaliśmy od kilku miesięcy. Meghan Markle i książę Harry zostali rodzicami.

Księżna Meghan Markle urodziła swoje pierwsze dziecko! To chłopiec. Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego urodziło się dokładnie 6 maja po godz. 5, ważyło 3260 gramów. Wiadomość przekazano na oficjalnym koncie na Instagramie książęcej pary. Zgodnie z komunikatem i mama, i dziecko mają się dobrze.

Meghan Markle urodziła

Meghan Markle urodziła najpewniej w swoim domu, choć początkowo informacje wskazywały na to, że poród może zakończyć się w szpitalu położonym nieopodal miejsca zamieszkania pary - Frimley Park Hospital, blisko posiadłości Frogmore, w której zamieszkała wspólnie z księciem Harrym. W ten sposób złamała niepisaną, 40-letnią tradycję w rodzinie królewskiej, zgodnie z którą narodziny kolejnych dzieci odbywają się w szpitalu Świętej Marii w Londynie, w słynnym oddziale położniczym "Lindo" - a wróciła do tradycji kultywowanej przez wszystkie pokolenia przed księżną Dianą, kiedy kolejne księżne rodziły w domowym zaciszu.

Meghan Markle niemalże do ostatnich dni ciąży była bardzo aktywna. Towarzyszyła Harry'emu w czasie większości oficjalnych spotkań i wyjazdów. Pod koniec marca zdecydowała, że ze względu na końcówkę ciąży jest zmuszona zawiesić wszystkie swoje obowiązki i skupić się na nadchodzącym porodzie.

Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego

Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego jest siódme w kolejce do królewskiego tronu, co oznacza, że jego szanse na przejęcie brytyjskiej korony są właściwie zerowe. Najpierw koronę otrzyma książę Karol, następnie książę William, potem dzieci księcia Williama i księżnej Kate, później książę Harry a dopiero na samym końcu jego dziecko.

Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego nie odziedziczy żadnego tytułu, jaki noszą jego rodzice. Tytuł może mu jednak nadać królowa Elżbieta.

Więcej o:
Komentarze (182)
Meghan Markle urodziła dziecko! Na świat przyszło pierwsze royal baby księżnej Meghan i księcia Harry'ego
Zaloguj się
 • gokle

  Oceniono 45 razy 27

  No tak się cieszę, że chyba się upije! Biorę wolne i jadę celebrować. Z całym światem, z całym wszechświatem!!!! Co za szczęśliwy dzień na Ziemi!!!!! Jest! Jest! Jest!

 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 29 razy 19

  Wiem, że tego nie widać przez Internet ale jestem tak bardzo wzruszony że po policzkach spływają mi łzy... 😥

 • kasia763

  Oceniono 19 razy 17

  Ale jesteście zupełnie pewni, że urodził się DOKŁADNIE 6 maja? Może trochę 5-go, a trochę 7-go? :D

 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 22 razy 16

  "Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego urodziło się dokładnie 6 maja"
  A to ci traf! Gdyby się urodziło zaledwie 1 dzień wcześniej albo 1 dzień później to nie byłoby dokładnie 6 maja. A tak, to jest! Ale fart :)

 • koenzymq10

  Oceniono 18 razy 14

  "Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego urodziło się dokładnie 6 maja"
  A gdyby urodziło się 5. lub 7. maja, to byście pewnie napisali:
  "Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego urodziło się niedokładnie 6 maja"

 • wooki74

  Oceniono 15 razy 13

  Jest siódmy w kolejce? To musi tylko wyeliminować sześciu pozostałych :P Nie takie numery na dworach królewskich odchodziły :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX