Meghan Markle urodziła! Znamy płeć dziecka księżnej i księcia Harry'ego

Księżna Meghan Markle urodziła! Na tę informację czekaliśmy od kilku miesięcy. Meghan Markle i książę Harry zostali rodzicami.
Zobacz wideo

Księżna Meghan Markle urodziła swoje pierwsze dziecko! To chłopiec. Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego urodziło się dokładnie 6 maja po godz. 5, ważyło 3260 gramów. Wiadomość przekazano na oficjalnym koncie na Instagramie książęcej pary. Zgodnie z komunikatem i mama, i dziecko mają się dobrze.

 

Meghan Markle urodziła

Meghan Markle urodziła najpewniej w swoim domu, choć początkowo informacje wskazywały na to, że poród może zakończyć się w szpitalu położonym nieopodal miejsca zamieszkania pary - Frimley Park Hospital, blisko posiadłości Frogmore, w której zamieszkała wspólnie z księciem Harrym. W ten sposób złamała niepisaną, 40-letnią tradycję w rodzinie królewskiej, zgodnie z którą narodziny kolejnych dzieci odbywają się w szpitalu Świętej Marii w Londynie, w słynnym oddziale położniczym "Lindo" - a wróciła do tradycji kultywowanej przez wszystkie pokolenia przed księżną Dianą, kiedy kolejne księżne rodziły w domowym zaciszu.

Meghan Markle niemalże do ostatnich dni ciąży była bardzo aktywna. Towarzyszyła Harry'emu w czasie większości oficjalnych spotkań i wyjazdów. Pod koniec marca zdecydowała, że ze względu na końcówkę ciąży jest zmuszona zawiesić wszystkie swoje obowiązki i skupić się na nadchodzącym porodzie.

Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego

Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego jest siódme w kolejce do królewskiego tronu, co oznacza, że jego szanse na przejęcie brytyjskiej korony są właściwie zerowe. Najpierw koronę otrzyma książę Karol, następnie książę William, potem dzieci księcia Williama i księżnej Kate, później książę Harry a dopiero na samym końcu jego dziecko.

Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego nie odziedziczy żadnego tytułu, jaki noszą jego rodzice. Tytuł może mu jednak nadać królowa Elżbieta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.