Michał Piróg próbował być eko, jednak Kinga Rusin szybko wytknęła mu błąd. "Za chwilę zabraknie drzew"

Michał Piróg opublikował na Instagramie zdjęcie, którym chciał zachęcić swoich obserwatorów do porzucenia plastikowych toreb na rzecz tych papierowych. Jego post skomentowała Kinga Rusin, która jednak nie do końca zgodziła się z Michałem.

Michał Piróg należy do grona tych polskich gwiazd, które bardzo aktywnie uczestniczą w rozmaitych akcjach na rzecz ochrony środowiska. Również i media społecznościowe wykorzystuje głównie do tego, by zaapelować, czy też po prostu zachęcić swoich odbiorców do dbania o naturę. Niedawno zamieścił wpis, w którym odniósł się do tematu świadomych wyborów. Chciał być w pełni ekologiczny, jednak spotkał się z kontrą ze strony Kingi Rusin

Zobacz wideo

Michał Piróg zachęca do kupowania papierowych toreb, Kinga Rusin jest na "nie"

Z pewnością zastanawia was, dlaczego apel Piróga nie spotkał się z aprobatą Kingi? Otóż, Michał w swoim wpisie zachęcił fanów, by w trakcie zakupów zamiast plastikowych toreb wybierali te wielokrotnego użytku. A oto, jak dokładnie brzmiał wpis:

Kupując, pamiętaj o tym, co kupujesz, ale również pamiętaj, w co są twoje zakupy zapakowane. Papierowa torba? TAK. Torba wielokrotnego użytku? TAK.

I to właśnie fakt, że Michał zaleca kupowanie papierowych toreb, nie spodobał się Kindze Rusin. 

Michał, torba z materiału jak najbardziej! Ale na torby papierowe za chwilę zabraknie drzew. Te torby niestety nie są z makulatury. „Materiał” na nie pozyskuje się z polskich lasów - napisała w komentarzu dziennikarka.

Do dyskusji włączyli się też inni internauci, którzy zauważyli, że reklamowana przez Michała w pewien sposób firma odzieżowa w żadnym stopniu nie jest ekologiczna. Jego obserwatorzy piszą m.in. o wykorzystywaniu nieletnich przy produkcji ubrań w koszmarnych warunkach. Sam Piróg nie pokusił się jednak o odpowiedź chociażby na jeden z takich komentarzy. 

Co o tym wszystkim myślicie? Chciał dobrze, ale nie wyszło?

DH

Więcej o:
Komentarze (83)
Michał Piróg chciał być eko, jednak wtóruje mu Kinga Rusin. "Za chwilę zabraknie drzew"
Zaloguj się
 • Gość: luna

  Oceniono 35 razy 33

  lubię torby materiałowe, są fajne i przede wszystkim nie rośnie sterta tych plastikowych

 • Gość: gość

  Oceniono 34 razy 30

  musimy dbać o środowisko wspólnie- popieram Kingę

 • Gość: gość

  Oceniono 34 razy 30

  Kinga ma racje, papierowy torby nie są eko..

 • Gość: gość

  Oceniono 30 razy 26

  Piróg chyba źle się wyraził.. dobrze, że Kinga zareagowała

 • Gość: emi

  Oceniono 31 razy 23

  Kinga jak zwykle czujna!

 • Gość: G

  Oceniono 30 razy 12

  Rusin pouczająca kogokolwiek na temat ekologii to śmiech na sali. Hipokrytka od Jaguara, najdroższych markowych łachów, futer i latania samolotami sto razy do roku.

 • Gość: Gabia

  Oceniono 15 razy 9

  Pani Kingi to ja proponuję zrezygnować z drogich skórzanych torebek i butów z naturalnej skóry, z tej eko również, polecam "szmacianki", zamiast samolotem na egzotyczne wakacje to na rowerze na polanę, jest tyle rzeczy w których może być Pani bardziej eko, ale niestety nie muszą być bardzo Wygodne. Zacznijmy zmieniać świat od siebie

 • Gość: g

  Oceniono 12 razy 8

  Kinia, zacznij jeździć po mieście rowerem, na wakacje pociągiem, przestań kupować co chwila nowe ciuchy, porzuć jazdę konną (nie tylko, za przeproszeniem, męczysz konia ale cały osprzęt jest skórzany) i wtedy pouczaj na temat eko- sreko

 • Gość: larysa

  Oceniono 8 razy 6

  z tymi drzewami nie ma żartów.. zobaczcie ile sami drukujecie dokumentów w biurach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX