Joanna Kulig w pierwszym wywiadzie po powrocie do Polski podsumowuje ostatni rok. "Teraz chcę pobyć w domu i nacieszyć się tym"

Joanna Kulig pojawiła się w poniedziałek na gali Orły 2019. Dziennikarzowi "VIVY!" udało się z nią porozmawiać.
Zobacz wideo

Joanna Kulig przez ostatnich kilka miesięcy mieszkała w USA, gdzie promowała film "Zimna Wojna" nominowany do Oscara. Tam także pod koniec lutego w jednym z luksusowych szpitali urodziła syna, który - według nieoficjalnych doniesień - otrzymał imię Jan. Teraz aktorka wróciła do Polski i pojawiła się na uroczystej gali Orły 2019 w Teatrze Polskim.

Zobacz: Orły 2019. Joanna Kulig urodziła miesiąc temu. Na gali prezentowała się zachwycająco [DUŻO ZDJĘĆ]

Joanna Kulig wróciła do Polski

Kulig otrzymała nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie "Zimna Wojna". Aktorka nie ukrywała w rozmowie z "VIVĄ!", że statuetka wiele dla niej znaczy, a ostatnich kilka miesięcy było dla niej wielką przygodą. Przy okazji podziękowała fanom i tym, którzy wierzyli w sukces produkcji.

To były wielkie emocje. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy trzymali kciuki, ponieważ to była bardzo długa przygoda, od Cannes aż do Orłów. Dopiero parę dni temu wróciłam do Polski. Istny rollercoaster przez 10 miesięcy - mówiła w wywiadzie.

Zdradziła też, że bardzo się cieszy, że wróciła do kraju. Jest szczęśliwa, że film, w którym zagrała, zebrał aż tyle nagród. Przypomnijmy, że na koncie ma m.in. pięć Europejskich Nagród Filmowych oraz cztery Złote Lwy.

Jestem bardzo dumna, że wszystko się udało, a te Orły są takim pięknym zakończeniem wspaniałej podróży. Cieszę się, że już wróciłam, bo bardzo tęskniłam. Te Orły są taką klamrą, jeśli chodzi o przygodę z "Zimną Wojną". Tyle nagród… Jestem szczęśliwa - dodała.

Joanna KuligJoanna Kulig KAPiF.pl

W rozmowie z dziennikarzem opowiedziała, że przez cały ten czas mogła liczyć na wsparcie przyjaciół. Do tej pory czuje ich pozytywną energię. Jednak teraz aktorka chce odpocząć i cieszyć się z macierzyństwa:

Na razie przede wszystkim planuję wypoczynek, bo czuję się bardzo bardzo zmęczona. Jeszcze do tego doszedł teraz jet lag… Dlatego teraz chcę pobyć w domu i nacieszyć się tym - zdradziła swoje plany.

Wiele więc wskazuje na to, że do wakacji możemy jej nie zobaczyć na ekranie. Jak niedawno pisaliśmy, latem zaczyna pracę na planie nowego filmu u boku swojego męża, Macieja Bochniaka. Przeczytacie o tym TUTAJ.

AW