Magda Gessler została wegetarianką? Ma wysypkę po zjedzeniu mięsa. "Jakby ktoś pchał sobie prosto do buzi truciznę". Kiedyś miała inne zdanie

Magda Gessler ostatnio świetnie wygląda. Fani zauważyli, że schudła. Gwiazda wyznała, że ograniczyła spożycie mięsa ze względów zdrowotnych.
Zobacz wideo

Magda Gessler jest najbardziej znaną restauratorką w Polsce. Od 9 lat prowadzi program "Kuchenne rewolucje" przez co stała się prawdziwym autorytetem w kwestii smacznego jedzenia.

Magda Gessler rezygnuje z jedzenia mięsa

Fani Gessler zwrócili uwagę, że gwiazda od jakiegoś czasu coraz lepiej wygląda i straciła kilka kilogramów. Okazuje się, że kilka miesięcy temu Magda postanowiła wprowadzić zmiany do swojej diety i ograniczyć mięso.

Moja dieta obfituje teraz głównie w warzywa i kasze. Uwielbiam awokado, pomidory, bakłażany, granaty, owoce mango i ubóstwiam maliny. Przez cały dzień piję też ciepłą wodę – powiedziała dla Party.pl.

Gwiazda "Kuchennych rewolucji" w wywiadzie dla magazynu "VIVA!" opowiedziała, co zazwyczaj je na śniadanie. Jeśli myślicie, że to jakieś tłuste i mięsne potrawy, to jesteście w błędzie.

Każdy dzień zaczynam od skromnego, ale cudownego śniadania. Jem zawsze jajko na miękko w akompaniamencie soku z limonki oraz grejpfrutów, do tego szklanka letniej wody, mały łyk niezbyt mocnej kawy, od czasu do czasu z finiszem w postaci plastra chudego, białego sera - wyznała.
 

Restauratorka nie może całkowicie przestać jeść mięsa

Restauratorka zawodowo zajmuje się próbowaniem przeróżnych potraw i ocenianiem ich smaku, dlatego nie może sobie pozwolić na przejście na wegetarianizm. Mimo to, przynajmniej stara się mocno je ograniczyć.

Osobiście prawie zrezygnowałam z mięsa, bo jest niezdrowe. Najgorsze jest mięso wieprzowe i drobiowe. Kurczak jest zabójczy, a wątróbki kury to tak, jakby ktoś pchał sobie prosto do buzi truciznę. To tak, jakbyśmy połknęli coś z szamba. Trzeba bardzo uważać, co się je - ostrzega Magda.
 

Mogłoby się wydawać, że Gessler jest fanką mięsnych potraw, bo przecież głównie takie podaje w swoich restauracjach. Co więcej, w programie Kuby Wojewódzkiego śpiewała piosenkę o "goloneczce". Jednak okazuje się, że Magda po zjedzeniu mięsa z hodowli przemysłowej, ma ataki alergii.

Kiedy zjem kawałek cielęciny czy wołowiny, która jest karmiona antybiotykiem, natychmiast mam taką wysypkę, że muszę jechać na kroplówkę z kortyzolu - mówiła podczas konferencji prasowej Fundacji Kwiat Kobiecości w zeszłym roku.

Restauratorka dla "Party" zdradziła, że do częściowego przejścia na wegetarianizm namówił ją m.in jej syn Tadeusz.

Decyzję zawdzięczam nie tylko Tadeuszowi. Również moi przyjaciele lekarze twierdzą, że dieta wegetariańska minimalizuje ryzyko powstawania nowotworów. W związku z tym mocno ograniczyłam jedzenie mięsa - stwierdziła.
 

Fani Magdy w komentarzach pod wieloma zdjęciami na Instagramie zachwycają się, że świetnie wygląda.

Madziu, super figura!
Schudła Pani.
Jakie piękne nóżki. Mega!

Uważamy, że Magdzie Gessler służy nowa dieta.

JP