Zamieszanie wokół teledysku zespołu Tulia. Wycięto z niego scenę z przydrożnym krzyżem

Tulia będzie reprezentować w tym roku Polskę na Eurowizji. Piosenkę "Pali się" (Fire of Love) promuje anglojęzyczny teledysk, który różni się jedną sceną od polskiej wersji.

W tym roku nie było krajowych eliminacji do Eurowizji. Zespół, który będzie nas reprezentować w Izraelu, wybrała wewnętrznie specjalna Komisja Konkursowa powołana przez TVP. Zdecydowano, że idealnie nadaje się na to Tulia. Grupa specjalizuje się w mieszaniu polskiej muzyki ludowej z nowoczesną produkcją.

Zobacz wideo

Zobacz: Dziewczyny z zespołu 'Tulia' występują w ludowych strojach, a jak wyglądają na co dzień? Zajrzeliśmy na ich media społecznościowe

Tulia - anglojęzyczny teledysk różni się od polskiego

Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak zaśpiewają piosenkę "Pali się" (Fire of Love). Utwór został nagrany w dwóch językach: polskim i angielskim. Do obu nakręcono teledysk, jednak w wersji zagranicznej różni się on od naszej. Klip został zainspirowany filmem nominowanym do Oscara "Zimna Wojna". Ten anglojęzyczny jest krótszy o 3 sekundy. Została z niego wycięta scena, na której widać przydrożny krzyż w ujęciach pomiędzy 10 a 12 sekundą. Kontaktowaliśmy się z przedstawicielem zespołu. Niestety, w rozmowie z Plotkiem powiedział, że nie komentuje tej sprawy.

Teledysk do polskiej wersji

 

Teledysk do anglojęzycznej wersji

 

Tulia

Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak pochodzą ze Szczecina. Początkowo dziewczyny zyskały popularność po tym, jak zamieściły w sieci covery znanych przebojów w wersji ludowej. Potem przyszedł czas na autorski singiel "Jeszcze cię nie ma". Zespół zobaczymy podczas półfinałów w Tel Awiwie zaplanowanych na 14 i 16 maja. Wielki finał odbędzie się 18 maja. Myślicie, że Polki mają szanse na zwycięstwo?

AW