Zamieszanie wokół teledysku zespołu Tulia. Wycięto z niego scenę z przydrożnym krzyżem

Tulia będzie reprezentować w tym roku Polskę na Eurowizji. Piosenkę "Pali się" (Fire of Love) promuje anglojęzyczny teledysk, który różni się jedną sceną od polskiej wersji.

W tym roku nie było krajowych eliminacji do Eurowizji. Zespół, który będzie nas reprezentować w Izraelu, wybrała wewnętrznie specjalna Komisja Konkursowa powołana przez TVP. Zdecydowano, że idealnie nadaje się na to Tulia. Grupa specjalizuje się w mieszaniu polskiej muzyki ludowej z nowoczesną produkcją.

Zobacz wideo

Zobacz: Dziewczyny z zespołu 'Tulia' występują w ludowych strojach, a jak wyglądają na co dzień? Zajrzeliśmy na ich media społecznościowe

Tulia - anglojęzyczny teledysk różni się od polskiego

Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak zaśpiewają piosenkę "Pali się" (Fire of Love). Utwór został nagrany w dwóch językach: polskim i angielskim. Do obu nakręcono teledysk, jednak w wersji zagranicznej różni się on od naszej. Klip został zainspirowany filmem nominowanym do Oscara "Zimna Wojna". Ten anglojęzyczny jest krótszy o 3 sekundy. Została z niego wycięta scena, na której widać przydrożny krzyż w ujęciach pomiędzy 10 a 12 sekundą. Kontaktowaliśmy się z przedstawicielem zespołu. Niestety, w rozmowie z Plotkiem powiedział, że nie komentuje tej sprawy.

Teledysk do polskiej wersji

 

Teledysk do anglojęzycznej wersji

 

Tulia

Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak pochodzą ze Szczecina. Początkowo dziewczyny zyskały popularność po tym, jak zamieściły w sieci covery znanych przebojów w wersji ludowej. Potem przyszedł czas na autorski singiel "Jeszcze cię nie ma". Zespół zobaczymy podczas półfinałów w Tel Awiwie zaplanowanych na 14 i 16 maja. Wielki finał odbędzie się 18 maja. Myślicie, że Polki mają szanse na zwycięstwo?

AW

Więcej o:
Komentarze (77)
Zamieszanie wokół teledysku zespołu Tulia. Wycięto z niego sceny z przydrożnym krzyżem
Zaloguj się
 • marc.pl

  Oceniono 30 razy 18

  W TVP jadą ostro na dopalaczach - komu przyszło do głowy zespół ludowy wysłać na festiwal Eurowizji. Polska ma opinię skansenu zacofania i ciemnoty którą ciągle potwierdzamy.

 • sloncenadnami

  Oceniono 26 razy 16

  może i dziewczyny dobrze śpiewają, ale nie w tych rejestrach! tego się słuchać nie da, dla mnie to muzyka dla dzieci, albo ludzi bez gustu muzycznego...oczywiście życzę dziewczynom wszystkiego najlepszego na Eurowizji

 • america_n_beauty

  Oceniono 26 razy 14

  Wysłuchałem paru piosenek zespołu i jestem jednak na "Nie" - to nie śpiew ale raczej krzyk, który estetycznie gwałci me ucho

 • norbertrabarbar

  Oceniono 13 razy 13

  No i w przyszłym roku też nie wygramy :D

 • miecztemidy

  Oceniono 15 razy 11

  Ten zespół nie ma najmniejszych szans na przyzwoite miejsce. Zespół JARZĘBINA
  "Koko Euro-Spoko" z 2012 roku miałby większe szanse.
  Wróżę wynik - 39 miejsce Tuli na 42 kraje startujące.
  To będzie żenada .

 • pomyslowygajowy

  Oceniono 34 razy 8

  Gdyby Jezus żył w dwudziestym wieku, chrześcijanie nosiliby na szyjach małe krzesełka elektryczne zamiast krzyży.

 • swru

  Oceniono 13 razy 7

  Mnie tam krzyż nie przeszkadza, ale im mniej symboli religijnym w tzw. przestrzeni publicznej" tym lepiej. Po co wywoływać niezdrowe dyskusje. Pewnie po to żeby internauci we Francji czy Holandii pastwili się w hejtach nad tym krzyżem. Tak że dobrze że go wycięli. Nie ma sprawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX