Stan Borys powoli dochodzi do siebie po udarze. Najnowsze informacje o jego stanie zdrowia są optymistyczne

Wszystko wskazuje na to, że najgorsze jest już za Stanem Borysem. Teraz muzyk stopniowo zaczyna odzyskiwać siły.

Stan Borys na początku lutego przeszedł udar niedokrwienny mózgu. Muzyk został częściowo sparaliżowany. Do dziś przebywa w szpitalu, jednak najnowsze informacje o jego stanie zdrowia są bardzo optymistyczne.

Zobacz wideo

Stan Borys wraca do zdrowia

Udar spowodował u Stana Borysa paraliż lewej strony ciała. Jak donosi "SE", muzyk jest pod opieką rehabilitantów. Stopniowo odzyskuje władzę w rękach i nogach. Są już pierwsze postępy - Borys zaczyna ruszać palcami, może też uścisnąć dłoń. Oprócz rehabilitacji artysta ćwiczy również z logopedą

Przy muzyku cały czas czuwa jego partnerka, Anna Maleady.

Powoli widać poprawę, Stan robi postępy. Jestem z niego dumna. Dziękuję za pomoc wszystkim lekarzom, personelowi medycznemu i naszym przyjaciołom. Jestem wzruszona do łez - powiedziała w rozmowie z tabloidem.

Zanim Stan Borys wróci do pełni sił, będzie musiał przejść długą rehabilitację. Ta najprawdopodobniej będzie bardzo kosztowna. Aby choć po części sfinansować jego leczenie przyjaciele Stana Borysa pod przywództwem Anny Popek zorganizowali koncert, który odbędzie się 25 kwietnia w Warszawie.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Więcej o: