Oscary 2019. Joanna Kulig w pierwszym wywiadzie po gali: "Roma" zabrała wszystkie nasze nominacje

Joanna Kulig udzieliła pierwszego, bardzo krótkiego wywiadu zaraz po opuszczeniu Dolby Theatre, gdzie odbywała się 91. ceremonia wręczenia Oscarów.

Joanna Kulig była obecna na 91. ceremonii wręczenia Oscarów. Niestety, "Zimna wojna" nie otrzymała ani jednej z trzech statuetek - w każdej kategorii, w której była nominowana, to "Roma" zwyciężała (pełną listę zwycięzców znajdziecie TUTAJ >>>). Joanna Kulig chwilę po gali udzieliła pierwszego, bardzo krótkiego wywiadu.

Oscary 2019. Joanna Kulig o gali

Joanna Kulig pytana była przez dziennikarzy o swoje wrażenia z gali wręczenia Oscarów. Aktorka bez wahania mówiła o ogromnym wyróżnieniu i wielkim szczęściu:

Było bardzo wzruszająco, że możemy tu wszyscy być. Wspaniałe uczucie, bardzo jestem dumna, szczęśliwa i wzruszona - mówiła Joanna Kulig dziennikarzom.

Niestety, "Zimna wojna" w trzech kategoriach, w których została nominowana do Oscara (przypomnijmy: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser i najlepsze zdjęcia) została pokonana przez "Romę" Alfonso Cuaróna. Joanna Kulig odniosła się również do tego:

"Roma" zabrała wszystkie nasze nominacje, co mogę powiedzieć. Ale to też piękny film! Dwa czarno-białe filmy, akurat szkoda, że w tym samym czasie są. Czasem tak bywa - mówiła szczęśliwa aktorka.

Joanna Kulig o planach na przyszłość

Dziennikarze dopytywali również, jakie plany ma teraz Joanna Kulig na najbliższe miesiące. Twierdzi się powszechnie, że jej obecność w Stanach Zjednoczonych to wstęp do międzynarodowej kariery. Aktorka twierdzi jednak, że w tej chwili ma inne priorytety:

Na razie skupiam się na macierzyństwie i cieszę się tym, co tutaj się dzieje i jestem naprawdę bardzo szczęśliwa. Przygoda od Cannes do tego momentu to największa przygoda mojego życia!

A my trzymamy za Joannę Kulig kciuki!

Zobacz wideo

MAW