Oscary 2019. Meghan Markle nie była na gali, ale Serena Williams w przemowie ukryła gorzką refleksję o księżnej

Oscary 2019 odbyły się bez skandali, pomyłek czy kontrowersyjnych przemówień. Jednak zagraniczne media rozpisują się na temat występu Sereny Williams. Jej prosta wydawałoby się przemowa miała ukryte przesłanie i to adresowane nie do byle kogo, bo Meghan Markle.

Serena Williams pojawiła się na scenie podczas 91. ceremonii wręczenia Oscarów, by przedstawić produkcje nominowane do nagrody "najlepszy film".

Zobacz wideo

Tenisistka, która jest też jedną z najlepszych przyjaciółek Meghan Markle, w swoim wystąpieniu przywołała film "Narodziny gwiazdy". Wydawać by się mogło, że Williams mówiła o głównej bohaterce filmu, ale tak naprawdę, to w ten sposób ukryła przesłanie na temat księżnej Sussex. 

Kiedy jesteśmy młodzi, wszyscy marzymy o tym, co możemy osiągnąć w życiu. Spełnienie marzeń jest łatwe, ale to zrealizowanie ich jest trudne, niezależnie od tego, czy marzymy o zostaniu aktorem, tenisistą czy piosenkarzem, jak Ali w "Narodzinach gwiazdy"- zaczęła Williams. 
W filmie oczami bohaterki widzimy jej wzloty i upadki w podróży do gwiazdorstwa. Mamy tu pośpiech sławy, presję sukcesu i ból serca, który przychodzi z poświęcenia miłości dla kariery lub... kariery dla miłości - przyznała wzruszona. 

Meghan Markle jeszcze niedawno sama miała szansę stać się jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd Hollywood. Zrezygnowała jednak z kariery w show-biznesie na rzecz małżeństwa z księciem Harrym. Tym samym zniknęła z mediów społecznościowych i przestała bywać na czerwonych dywanach, o czym od zawsze marzyła. 

AG