Oscary 2019. O tej kreacji będą mówić wszyscy. Billy Porter pojawił się w sukni. Chodziło mu o ważne przesłanie

Oscary 2019. Aktor, piosenkarz i performer Billy Porter pojawił się na czerwonym dywanie w wytwornej sukni balowej. Gwiazdor w ten sposób chciał zwrócić uwagę na ważny problem.

Gala rozdania Oscarów to dla gwiazd zawsze okazja, by zabłysnąć na czerwonym dywanie. Aktorki dwoją się i troją, by ich kreacje przyciągnęły uwagę. Panowie wybierają natomiast zazwyczaj tradycyjne garnitury czy fraki. Tym razem było jednak inaczej, a to za sprawą aktora, piosenkarza i performera Billy'ego Portera. 

Oscary 2019: Billy Porter w sukni 

Billy Porter, znany szerszej publiczności z serialu "Pose" czy filmu "Czekając na cud", na Oscarach 2019 pojawił się w aksamitnej, czarnej sukni bez ramion, którą połączył z białą koszulą, elegancką muchą i bolerkiem imitującym frak. Kreacja projektu Christiana Siriano wzbudziła niemałą sensację. 

OSCARY 2019. BILLY PORTER ZDJĘCIA>>>

Porter, który na Oscarach pojawił się ze swoim partnerem, już wyjaśnił skąd taki nietuzinkowy wybór kreacji. Chciał zwrócić uwagę na problem braku tolerancji. 

Ta stylizacja była dla mnie czymś wyjątkowym, bo to nie jest strój dla drag queen. Po prostu jestem mężczyzną w sukience. Chcę, żeby ludzie zrozumieli, że nie muszą czegoś rozumieć czy nawet się z tym zgadzać. Ale wszyscy musimy się szanować - przyznał w rozmowie z "Vougiem". 

Przekonał Was?

AG 

Więcej o: