Kamil Stoch w wywiadzie po nieudanym konkursie żartuje z dziennikarza. Brawo za ripostę

Kamil Stoch w sobotę zajął 5. miejsce w MŚ w Innsbrucku. Zobaczcie, co odpowiedział dziennikarzowi, który zapytał go to, dlaczego Polacy nie stanęli na podium.

Ostatnie dni nie są zbyt udane dla polskich skoczków. W sobotnim konkursie w Innsbrucku Kamil Stoch zajął 5. miejsce. Najlepszym zawodnikiem na dużej skoczni okazał się Markus Eisenbichler. Srebro wywalczył jego rodak - Karl Geiger, a brąz Szwajcar, Killian Peier.

Zobacz wideo

Kamil Stoch ripostuje

Po niezbyt udanych skokach Stoch musiał stawić czoło pytaniom dziennikarzy. Reporter Eurosportu zapytał go, dlaczego podopieczni Stefana Horngachera nie odegrali w konkursie głównych ról (używając jednak nieopatrznie słowa "my"). Skoczek szybko zripostował.

Piękny, emocjonujący konkurs, tylko szkoda, że to nie my odgrywaliśmy w nim głównych ról - zagaił dziennikarz.
Jak chcieliście odgrywać główne role, trzeba było zapiąć narty i skoczyć - odpowiedział ze śmiechem Stoch.

Skoczek za chwilę wytłumaczył już nieco łagodniej, co sądzi o zaistniałej sytuacji. Zapewnił, że robił wszystko, co mógł i dał z siebie wszystko:

Mówiąc poważnie, uważam, że odgrywaliśmy główne role. Ja przynajmniej walczyłem do samego końca, starałem się oddawać najlepsze skoki, na jakie mnie stać i nie byłem daleki od tego. Po takiej walce, każde miejsce jest dobre - dodał.

Nagranie fragmentu wywiadu udostępniła m.in. psycholog Dorota Zawadzka. Pojawiło się ono na jej profilu na Twitterze:

Niestety, Polakom w następnym konkursie, tym razem drużynowym, nie udało się osiągnąć sukcesu. W niedzielę stanęli tuż za podium i zajęli 4. miejsce. Zwycięzcami zostali Niemcy. Za nimi znaleźli się Austriacy i Japończycy.

AW

Więcej o:
Komentarze (43)
Kamil Stoch w wywiadzie po nieudanym konkursie zaskoczył dziennikarza. Takiej riposty chyba nikt się po nim nie spodziewał
Zaloguj się
 • Gość: IzaZ

  Oceniono 55 razy 31

  A mnie sie bardzo podoba odpowiedz Stocha.Inteligenie .Brawo Kamil i powodzenia!

 • wiezet

  Oceniono 36 razy 22

  i bardzo dobrze. Zawsze pismaki znajdą coś żeby drzeć łacha z chłopaków kiedy im nie idzie, a gdy tamci stoją na podium to co najmniej jakby zasługa tych tzw dziennikarzy była

 • mlehc

  Oceniono 22 razy 16

  Bardzo dobra odpowiedź Stocha, Często, przy tego typu konkursach mam ochotę wyłączyć fonię ze względu na tzw. komentatorów. Nie da się tego słuchać. Ta ciągła presja na polskich zawodników, dmuchanie balona, wychwalanie ich pod niebiosa, deprecjonowanie osiągnìęć nie-Polaków, opowiadanie dyrdymałów bez pokrycia i potem bęc ... zawód i rozczarowanie.

 • Gość: Mea

  Oceniono 26 razy 16

  Bardzo dobrze, my tak mamy, kiedy się udaje i nasi sportowcy osiągają sukcesy bijemy brawo, ale kiedy jest gorszy czas łatwo bardzo nam osadzać i ganić

 • Gość: Arek

  Oceniono 16 razy 14

  Do wszystkich krytykujacych Kamila Stocha: osiagnijcie w zyciu, w jakiejkolwiek dyscyplinie (nie musi byc sport) choc 10% tego, co on. Potem sie wymadrzajcie.
  A riposta w punkt ;))))
  Brawo! Taki jest sport. Nie zrozumie tego nikt, kto nie uprawial go na poziomie wyczynowym. Tyle w temacie. Pozdrawiam.

 • Gość: Frodo

  Oceniono 25 razy 13

  Pełen szacun!

 • baska_w5

  Oceniono 22 razy 10

  Brawo Kamil Stoch. Najłatwiej krytykować i mądrzyć się siedząc z=wygodnie w fotelu lub trzymając w ręku mikrofon.

 • Gość: Oli

  Oceniono 16 razy 4

  Brawo Kamil! Ty jesteś w formie już tyle lat. Ciekawe jak długo te cienkie bolki by wytrzymaly

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX