"Familiada". Podchwytliwe pytanie w rundzie o finał. Uczestnicy nie znali odpowiedzi. Maturzyści zdający WOS też mogliby mieć problem

"Familiada". W programie padło bardzo trudne pytanie. Na trzy wymagane odpowiedzi odgadnięto tylko jedną. Uczestnicy nie wiedzieli, o co chodzi.
Zobacz wideo

"Familiada" to teleturniej, w którym zawodnicy pod presją czasu muszą udzielać odpowiedzi na pytania. Często są one bardzo podchwytliwe i trzeba być bystrym, żeby odgadnąć poprawne hasła. W najnowszym odcinku programu, w trzeciej rundzie tuż przed finałem, Karol Strasburger zadał pytanie, które zaskoczyło wszystkich. Gracze z drużyn "Dream team" oraz "Strażaczki" mieli twardy orzech do zgryzienia.

ZOBACZ: Karol Strasburger obraził jedną z uczestniczek "Familiady". "Widać, że ją to zabolało. Powinien przeprosić"

Prowadzący uprzedził, że ta zagadka nie będzie łatwa:

Wymień wyższą izbę parlamentu - powiedział.

Obie uczestniczki nie wcisnęły od razu przycisku, co oznacza, że pytanie okazało się dla nich niezwykle trudne. Po chwili Karolina z drużyny "Dream team" zgłosiła się i powiedziała:

Senat.

Odpowiedź była poprawna i okazała się najpopularniejszą wśród ankietowanych, ponieważ pojawiła się na pierwszym miejscu. Dalej było już tylko trudniej. Pozostali członkowie drużyny podawali błędne odpowiedzi:

Może sejm?
Trybunał konstytucyjny? - mówili.

FamiliadaFamiliada screen/ vod.tvp.pl/video/familiada

Po drugiej niepoprawnej próbie, przeciwna drużyna mogła się naradzić. W tym czasie członkini "Dream teamu" miała podać trzecią propozycję, jednak nie znała odpowiedzi i się poddała. Tym samym walkowerem oddała głos przeciwniczkom. "Strażaczki" wspólnie się naradzały i eliminowały odpowiedzi:

Sejm już był, senat nie. A rząd to nie jest izba parlamentu? A wyższa izba kontroli, coś takiego? Nie, Najwyższa Izba Kontroli to nie jest izba parlamentu. Rząd? No powiedz "rząd" - mówili uczestnicy.

Wreszcie szefowa drużyny podjęła decyzję i powiedziała niepewnie:

Rząd?

Na ekranie pojawił się znak, że jest to błędna odpowiedź. Na twarzach wszystkich uczestników pojawiła się konsternacja, ponieważ nikt nie miał pojęcia, o co może chodzić. Okazuje się, że wyższymi izbami parlamentu oprócz senatu są:

Został tylko senat. I tutaj jest taka pewna ciekawostka czy pewien haczyk mały, bo też nie powiedziane było, że tylko chodzi o Polskę, prawda? Ale popatrzmy. Pod numerem trzecim chodziło o odpowiedź Bundesrat - rzecz dzieje się w Niemczech. No i pod numerem drugim mamy Izbę Lordów - to w Anglii.

FamiliadaFamiliada screen vod.tvp.pl/video/familiada

To było zarazem trudne i podchwytliwe pytanie. A Wy, znaliście od razu wszystkie odpowiedzi?

JP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.