W wypadku stracili jedyną córkę. Teraz Błęcka-Kolska z byłym mężem pojawili się razem na premierze filmu. To właśnie on był dla aktorki terapią

W piątek w Rzeszowie odbyła się premiera filmu "Ułaskawienie" Jana Jakuba Kolskiego. Na wydarzeniu obecna była także jego była żona, Grażyna Błęcka-Kolska, która w produkcji zagrała główną rolę.
Zobacz wideo

Grażyna Błęcka-Kolska w 2014 roku przeżyła ogromną tragedię. W wypadku samochodowym we Wrocławiu zginęła jej córka, 23-letnia wtedy Zuzanna. To własnie aktorka prowadziła wówczas pojazd. Dwa lata wcześniej została porzucona przez męża. Jan Jakub Kolski w 2012 roku związał się z młodszą o 32 lata aktorką i modelką, Aleksandrą Michael.

ZOBACZ TEŻ: Grażyna Błęcka-Kolska na premierze filmu byłego męża. On przyszedł z nową, DUŻO MŁODSZĄ partnerką

Wstrząśnięta owymi wydarzeniami aktorka wycofała się wtedy z życia zawodowego. Po latach rozpaczy wróciła jednak do pracy. Zagrała w filmie "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3", a także w produkcji byłego męża, "Ułaskawieniu", w którym wcieliła się w pierwszoplanową rolę.

Błęcka-Kolska wielokrotnie powtarzała, że praca w filmie była dla aktorki pewnego rodzaju terapią. 

"Ułaskawienie" to była dla mnie terapia i taki egoizm, że mogę swoją rozpacz i ból przekuć w emocję, że może ktoś zobaczy, ktoś się wzruszy, będzie bardziej uważny na codzienność. Moje dziecko było ze mną przez cały czas tego filmu. Jeśli można tak okrutnie powiedzieć, to właśnie jej zawdzięczam to, jak przeszłam przez tę rolę - mówiła pod koniec września ubiegłego roku Grażyna Błęcka-Kolska. 

W miniony piątek odbyła się premiera "Ułaskawienia" w Rzeszowie. Na wydarzeniu nie zabrakło oczywiście reżysera i aktorki, którzy, ku zaskoczeniu, przyszli razem.

Grażyna Błęcka-Kolska i Jan Jakub Kolski na premierze filmu "Ułaskawienie" w Rzeszowie. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>>>

Przyznajcie, że to dość niespodziewane, żeby kobieta zostawiona przez męża dla młodszej nadal wspierała jego działania. Godne pochwały.

Córka Grażyny Błęckiej-Kolskiej

W 2014 r. 23-letnia Zuzanna Kolska, córka aktorki Grażyny Błęckiej-Kolskiej i reżysera Jana Jakuba Kolskiego zginęła w wypadku samochodowym. Pojazd prowadziła jej mama. Panie jechały wtedy na festiwal Nowe Horyzonty. W grudniu tego samego roku sąd uznał Grażynę Błęcką-Kolską za winną spowodowania wypadku i skazał na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Aktorka na kilka lat wycofała się z życia publicznego. Nie ukrywała, że po tragicznych wydarzeniach korzystała z pomocy psychologa. Błęcka-Kolska założyła Fabrykę Sensu - fundację, której celem jest zbieranie funduszy na stypendia dla młodych ludzi, które mają im pomóc w rozwijaniu talentów. Dla aktorki jest to sposób upamiętnienia zmarłej córki.

"Ułaskawienie". Permiera filmu w Rzeszowie

Rola w filmie "Ułaskawienie" z pewnością była dla niej najtrudniejszą z dotychczasowych. Film wyreżyserował jej były mąż, Jan Kolski, który przed laty zostawił ją dla młodszej partnerki. Grażyna Błęcka-Kolska gra tam matkę, która straciła dziecko.

Premiera „Ułaskawienia” z udziałem twórców odbyła się w Rzeszowie, gdyż jest to już kolejny film zrealizowany przy wsparciu finansowym województwa podkarpackiego i miasta Rzeszów w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Produkcja otrzymała kwotę w wysokości 300 tysięcy złotych brutto.

 

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>

Więcej o: