Oscary 2019. Oto najpiękniejsze suknie z rozdania Oscarów. Wybraliśmy TOP 10

Oscary 2019 już niebawem, tymczasem przygotowaliśmy dla was nasz subiektywny ranking najpiękniejszych sukni z czerwonego dywanu z ostatnich lat. Czy w tym roku jakaś aktorka do niego dołączy? Zobaczcie, jak prezentuje się 10 najpiękniejszych sukni w czasie Oscarów!

Oscary to oczywiście nagrody filmowe, ale nieodłącznym elementem jest słynny czerwony dywan. To na nim prezentują swe wdzięki aktorki i aktorzy - ale wiadomo, że głównie o suknie aktorek tutaj chodzi.

Oscary 2014 - najpiękniejsze suknie - Lupita Nyong'o

Lupita Nyong'o w 2014 na rozdaniu Oscarów pojawiła się w przepięknej, błękitnej sukni z domu Prady. Wyglądała olśniewająco i zdecydowanie najpiękniej ze wszystkich aktorek, które tego wieczoru przeszły po czerwonym dywanie w Los Angeles. Lupita Nyong'o otrzymała wtedy nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Zniewolony".

Oscary 2014 - Lupita Nyong'oOscary 2014 - Lupita Nyong'o Invision / %Jordan Strauss/Invision/AP/East News

To był pierwszy występ aktorki na Oscarach i od razu wiadomo było, że w kolejnych latach będzie na co czekać. Lupita musiała znaleźć się w naszym zestawieniu, ale... trudno było wybrać jej najlepszą kreację. Kolejne były równie dobre - dość wspomnieć, że suknię wyszywaną perłami po Oscarach w 2015 roku jej... skradziono.

embed

Oscary 2012 - najpiękniejsze suknie - Angelina Jolie

Angelina Jolie bez wątpienia właśnie za tę pozę została najlepiej zapamiętana z rozdania Oscarów z 2012 roku. Kiedy z długiego rozcięcia sukni od Versace wszystkim ukazała się jej noga, wiadomo było, że jest to zdecydowanie najważniejszy strój wieczoru. Nikt inny w tej trudnej sukni nie wyglądałby tak doskonale, jak Angelina. Tego wieczoru Brad Pitt był do niej ledwie widocznym dodatkiem.

Oscary 2012 - Angelina JolieOscary 2012 - Angelina Jolie Fot. Amy Sancetta / AP Photo

Oscary 2013 - najpiękniejsze suknie - Jennifer Lawrence

Kiedy Jennifer Lawrence w 2013 roku ruszyła w stronę sceny, żeby odebrać swojego Oscara, wszyscy zamarli - aktorka potknęła się na schodach o brzeg najpiękniejszej sukni wieczoru. Aktorka opowiadała później w wywiadach, że suknię od Diora przymierzała na ostatnią chwilę i cieszyła się, że pasuje. Nie planowała upadku, ale długość sukni sprawiła jej figla.

embed
Co tam się stało? Jak to, co się stało. Spójrzcie na tę suknię! Chciałam wejść po schodach i stało się dokładnie to, co widzieliście. Myślę, że nadepnęłam na tkaninę i poślizgnęłam się. Co wtedy pomyślałam? Przez myśl przeleciało mi brzydkie słowo, którego nie mogę powiedzieć. Zaczyna się na F. - mówiła Lawrence w wywiadach.

Oscary 2013 - Jennifer LawrenceOscary 2013 - Jennifer Lawrence Matt Sayles/Invision/AP

Oscary 2005 - najpiękniejsze suknie - Hilary Swank

TE PLECY przeszły do historii. Hilary Swank w 2005 roku pokazała najpierw przód sukni, a potem odwróciła się. Granatowa jak nocne niebo suknia od Guya Laroche uwydatniła wszystkie atuty aktorki. Swank zdobyła tego wieczoru Oscara za najlepszą rolę w filmie "Za wszelką cenę" i wyglądała dokładnie tak, jak brzmi angielski tytuł filmu: "Million Dollar Baby".

Oscary 2005 - Hilary SwankOscary 2005 - Hilary Swank MARCOCCHI GIULIO/NIVIERE/SIPA / EAST NEWS

Oscary 2015 - najpiękniejsze suknie - Cate Blanchett

Na naszej liście najpiękniejszych sukni podczas rozdania Oscarów nie mogło zabraknąć Cate Blanchett. Ciężko było wybrać jej najbardziej udaną kreację, ale w końcu stanęło na pochwale minimalizmu z 2015 roku. Blanchett wręczała wtedy statuetkę najlepszemu aktorowi i miała na sobie suknię z domu mody Margiela, do której dobrała jaskrawy, kontrastujący naszyjnik z turkusów.

Oscary 2015 - Cate BlanchettOscary 2015 - Cate Blanchett Invision / #John Shearer/Invision/AP/East News

Oscary 2015 - najpiękniejsze suknie - Lady Gaga

Można ją kochać, można jej nienawidzić. Lady Gaga w 2015 roku jak zwykle musiała pokazać na czerwonym dywanie coś ekstra. Już sama suknia od Azzedine'a Alaia była efektowna, ale projektant dołożył do niej jeszcze czerwone rękawice (ciężko je nazwać rękawiczkami). Na fotografiach reporterów tego nie zauważycie, ale suknia miała fakturę krokodylej skóry i była przeplatana srebrną nicią. Pod suknią Gaga skrywała czerwone buty na srebrnym obcasie i ze srebrnymi wykończeniami.

embed

Co założy na rozdanie Oscarów w tym roku? Dowiemy się już 25 lutego!

Oscary 2005 - najpiękniejsze suknie - Beyonce

W 2005 roku Beyonce Knowles na rozdanie Oscarów przybyła ze swoim (wtedy jeszcze) chłopakiem, Jay-Z. Zachwyciła talią osy, którą podkreśliła suknia z Atelier Versace.

Oscary 2005 - Beyonce i Jay-ZOscary 2005 - Beyonce i Jay-Z Fot. AMY SANCETTA / AP Photo

Oscary 2008 - najpiękniejsze suknie - Marion Cotillard

Rybia łuska czy płatki kwiatów? Marion Cotillard w 2008 roku postawiła na suknię od Johna Paula Gaultier. Przerobiono ją specjalnie dla niej, zmieniając również kolor oryginału z niezbyt pięknego złotego na perłowy. Marion tego wieczoru otrzymała Oscara dla najlepsze aktorki i wygrała też wiele rankingów dla najlepiej ubranej kobiety w czasie rozdania Oscarów 2008. Całkiem zasłużenie.

Oscary 2008 - Marion CotillardOscary 2008 - Marion Cotillard Photo by Peter Brooker / Rex Features

Oscary 2007 - najpiękniejsze suknie - Penelope Cruz

Penelope Cruz w różowych piórach? Tak, i wyglądała doskonale. Był to rok 2007 a suknia Cruz została zaprojektowana w domu mody Versace. Regularnie znajduje się na wszystkich listach najpiękniejszych sukni w czasie rozdania Oscarów. Nie ma w tym nic dziwnego - Penelope Cruz wygląda w niej doskonale.

Oscary 2007 - Penelope CruzOscary 2007 - Penelope Cruz $Fernando Allende/NY Post/Splash News / EAST NEWS

Oscary 2001 - najpiękniejsze suknie - Julia Roberts

Julia Roberts w 2001 roku zdecydowanie wyprzedziła swoje koleżanki w stylu o dobrych kilka lat. Tego rodzaju suknie zaczęły pojawiać się na czerwonym dywanie dopiero 4-5 lat później. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że suknia od Valentino była tak naprawdę z 1992 roku. Ma nawet swoją stronę na Wikipedii!

Oscary 2001 - Julia RobertsOscary 2001 - Julia Roberts Stewart Cook/REX Shutterstock / EAST NEWS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.