Oscary. Polki na czerwonym dywanie zachwycały. To światowa klasa

Oscary 2019 już w najbliższy weekend. Wtedy na żywo zobaczymy gwiazdy światowego formatu na słynnym czerwonym dywanie. Tymczasem przypominamy, jak w poprzednich latach prezentowały się na nim Polki.

Nie było ich wiele, ale kiedy się pojawiały, błyszczały. Polki na rozdaniu Oscarów w niczym nie ustępują swoim koleżankom zza Oceanu.

Oscary - Polki na czerwonym dywanie

Polskie filmy są nominowane do Oscara niezwykle rzadko, dlatego też Polki rzadko mają okazję przejść po słynnym czerwonym dywanie przed Dolby Theatre w Los Angeles. Okazja ta powtórzy się w tym roku, kiedy będzie można zobaczyć obsadę "Zimnej wojny", nominowaną do Oscara za reżyserię, zdjęcia i najlepszy film nieanglojęzyczny. Wciąż nie wiemy, czy w niedzielę wieczorem zobaczymy na czerwonym dywanie Joannę Kulig - aktorka zaledwie kilka dni temu urodziła dziecko.

Przypominamy polskie gwiazdy, które w poprzednich latach można było zobaczyć w czasie ceremonii wręczenia Oscarów.

Oscary 2015 - Agata Kulesza

Agata Kulesza na czerwonym dywanie zaprezentowała się w sukni, którą zaprojektował Maciej Zień. Perłowa kreacja, wyszywana kryształkami, była skromna, ale bardzo elegancka. W sam raz na Oscary.

Agata Trzebuchowska, Paweł Pawlikowski i Agata Kulesza - Oscary 2015Agata Trzebuchowska, Paweł Pawlikowski i Agata Kulesza - Oscary 2015 Invision / %Chris Pizzello/Invision/AP/East News

Oscary 2015 - Agata Trzebuchowska

Razem z Agatą Kuleszą na Oscary w 2015 roku przyjechała do Los Angeles Agata Trzebuchowska. Aktorka na ten wyjątkowy wieczór założyła piękną, granatową suknię polskiej marki Horror! Horror! Bez przepychu, ale z klasą, suknię dodatkowo "podkręciły" koronkowe prześwity w talii i na ramionach. Agata Trzebuchowska wyglądał pięknie, młodo i świeżo.

Oscary 2018 - Dorota Kobieta

Dorota Kobiela w duecie z Hugh Welchmanem odpowiadała za animację "Twój Vincent", która w 2018 roku walczyła o Oscara w kategorii najlepszy film animowany. Nie udało się - wygrała w tedy disneyowska "Coco". Ale Dorota Kobiela na czerwony dywan założyła kreację absolutnie wyjątkową. Gosia Baczyńska, która była jej autorką, inspirowała się dziełami Vincenta van Gogha.

Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Ivan MacTaggart - Oscary 2018Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Ivan MacTaggart - Oscary 2018 KEVORK DJANSEZIAN / AFP/EAST NEWS

Oscary 2012 - Agnieszka Holland

Reżyserka Agnieszka Holland w 2012 roku była nominowana do Oscara za film "W ciemności". Niestety, na nominacji się skończyło. Holland na galę założyła suknię od Tomasza Ossolińskiego - razem z firmą Apart zaprojektował również kolię z diamentów i szafirów.

Agnieszka Holland i Robert Więckiewicz - Oscary 2012Agnieszka Holland i Robert Więckiewicz - Oscary 2012 Fot. Matt Sayles/AP/OSC643

Oscary 2013 - Weronika Rosati

Weronika Rosati w 2013 roku miała okazję być naprawdę bardzo blisko wymarzonego czerwonego dywanu. Przed Dolby Theatre, gdzie wręczane są Oscary, nie została co prawda zaproszona, ale w tym czasie bawiła na Academy Awards Viewing Party, organizowanym przez fundację Eltona Johna. Aktorka tradycyjnie założyła suknię projektu Teresy Rosati, swojej mamy.

Weronika Rosati - Oscary 2013Weronika Rosati - Oscary 2013 Patrick McMullan Co. / Hunt/PatrickMcMullan/Sipa USA/East News

Oscary 2014 - Tara Lipinski

Tara Lipinski jest jedną z niewielu Polek, które miały okazję przejść się po czerwonym dywanie w wieczór przyznania Oscarów. Zapytacie, kim ona jest. Jest to łyżwiarka figurowa, która w 2014 roku pod rękę ze swoim partnerem - Johnnym Weirem - prezentowała suknię od Rani Zakhem. Tara Lipinski jest mistrzynią olimpijską z Nagano i choć jest jednak bardziej Amerykanką, niż Polką, również możemy być z niej dumni.

Tara Lipinski i Johnny Weir - Oscary 2014Tara Lipinski i Johnny Weir - Oscary 2014 AXELLE WOUSSEN / AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Oscary 2019 - jak oglądać na żywo?

Oscary w Polsce transmitowane będą na żywo przez stację Canal +. Transmisja rozpocznie się o godzinie 2.00 nad ranem w poniedziałek - Oscary wręczane są 24 lutego w niedzielę, ale ze względu na różnicę czasu, w Polsce będzie to środek nocy. Jeśli nie macie telewizora, zawsze możecie włączyć oficjalny stream Amerykańskiej Akademii Filmowej i obejrzeć 91. ceremonię wręczenia Oscarów na żywo w internecie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.