Karl Lagerfeld nie żyje. Znana jest prawdopodobna przyczyna jego śmierci. "Walczył dzielnie i w samotności"

Karl Lagerfeld zmarł w wieku 85 lat. Jak donoszą zagraniczne media, przyczyną śmierci słynnego projektanta był rak trzustki.

Karl Lagerfeld odszedł 19 lutego. Projektant przez ostatnie ponad 30 lat kierował paryskim domem mody Chanel. W tym czasie pojawiał się na każdym swoim pokazie, jednak po raz pierwszy w karierze zabrakło go na pokazie haute-couture na sezon wiosna/lato 2019 w styczniu tego roku. Do oficjalnej wiadomości podano, że jego nieobecność była spowodowana przemęczeniem, jednak osoby z najbliższego grona wiedziały, że jego stan zdrowa się pogarsza.

W poniedziałek wieczorem Lagerfeld został przywieziony do szpitala w Paryżu, gdzie zmarł następnego dnia rano. Jak podaje brytyjski tabloid "Mirror", przyczyną jego śmierci był rak trzustki.

Nie mówił o swojej chorobie otwarcie. Walczył z nią bardzo dzielnie i w samotności. Karl był bardzo dumny z powodu swojej sprawności fizycznej i zdrowego stylu życia, więc rak trzustki był dla niego ogromnym szokiem – twierdzi anonimowy informator w rozmowie z "Mirror".

ZOBACZ: Karl Lagerfeld stał się legendą za życia. Jego śmierć to koniec pewnej epoki

Karl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld urodził się w Niemczech, w Hamburgu, w 1933 roku. W latach 50. ubiegłego wieku Lagerfeld zatrudnił się jako pomocnik Pierre'a Balmain. W kolejnych latach pracował w domu mody Tiziani, Chloé, Curiel i wielu innych. Jego stroje kochały Elizabeth Taylor i Gina Lollobrigida. Przez ostatnie ponad 30 lat kierował paryskim domem mody Chanel.

Projektant kierował również włoskim domem mody Fendi i marką pod swoim nazwiskiem. Jego charakterystyczny styl i wygląd, który nie zmieniał się od lat, był rozpoznawalny, gdziekolwiek się pojawił. Zawsze w czarnych okularach, z białymi włosami związanymi w kucyk, w czarnym stroju z białą koszulą i postawionym kołnierzem oraz w rękawiczkach.

JP

Więcej o: