Jacek Kurski komentuje zwolnienie Pawła Orleańskiego. "Ciągle widziałem go u konkurencji"

Paweł Orleański został zwolniony z roli prowadzącego teleturniej "The Wall. Wygraj marzenia". Głos w tej sprawie w końcu zabrał Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Program "The Wall. Wygraj marzenia" zawitał na antenę telewizyjnej Jedynki w 2017 roku. Od tamtej pory teleturniej cieszy się dość sporą popularnością i z tego też powodu postanowiono, że już wkrótce ruszy jego czwarta edycja. Prowadzącym "The Wall" od pierwszego odcinka był Paweł Orleański. Jednak niedawno do mediów zaczęły trafiać informacje, jakoby prezenter został z tej funkcji zwolniony. Doniesienia te szybko okazały się prawdą.

Nie będę przed Wami ukrywał, że jest to dla mnie zaskakująca i bolesna wiadomość. Te wspólne trzy sezony, dające w sumie aż 52 odcinki wspaniałej przygody, były dla mnie cudownym doświadczeniem i ogromną zawodową lekcją. Dziękuję wszystkim współpracownikom za profesjonalizm i życzliwość, a także za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście - napisał Orleański na Facebooku. 

Dziś już wiadomo, że na jego miejscu widzowie zobaczą Macieja Kurzajewskiego. Co więcej, sprawę tej zaskakującej i nagłej zmiany w rozmowie z portalem Wirtualne Media skomentował Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Zobacz wideo

Jacek Kurski komentuje zwolnienie Pawła Orleańskiego

Z jego wypowiedzi wynika, że podstawowym powodem, który sprawił, że Orleański został zwolniony był fakt, że zdaniem Kurskiego prezenter zbyt często pojawia się w konkurencyjnych stacjach. Dodajmy w tym miejscu, że Paweł Orleański Orleański od 12 lat prowadzi program "Galileo" w TV4. 

Mając świetnych prezenterów w Telewizji Polskiej, poprzednia dyrekcja TVP1 uznała, że warto sięgnąć po kogoś z rynku. Było to dosyć dziwaczne, ale o tej decyzji dowiedziałem się post factum dwa lata temu. Nie miałem wtedy o to pretensji, ale stawiałem jeden warunek - to będzie w pełni nasz człowiek, który zrezygnuje z innych aktywności. Dałem szansę i zachowałem się w pełni lojalnie, ale Pawła Orleańskiego ciągle widziałem u konkurencji. Dlatego zrodziła się myśl, żeby zastąpić prowadzącego "The Wall. Wygraj marzenia" gwiazdą TVP. Uznaliśmy, że nie stać nas na tego rodzaju ekstrawagancję, mając fantastycznych prezenterów - wyznał Jacek Kurski w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Co więcej, Kurski odniósł się także do tego, dlaczego wybór nowego prowadzącego padł właśnie na Kurzajewskiego. 

Dzisiaj każdy dziennikarz sportowy może poprowadzić show rozrywkowe. Telewizja idzie w kierunku live’ów. Wygrywają ci dziennikarze, którzy są przyzwyczajeni do reagowania i przeżywania emocji na żywo. Za mojej prezesury taką karierę robią dziennikarze sportowi, ponieważ są przygotowani na wyzwania telewizji live - wyznał Jacek Kurski.

Co sądzicie o takim tłumaczeniu? Jacek Kurski podjął dobrą decyzję? 

DH

Więcej o:
Komentarze (65)
Jacek Kurski komentuje zwolnienie Pawła Orleańskiego. "Ciągle widziałem go u konkurencji"
Zaloguj się
 • Gość: Bobi

  Oceniono 64 razy 60

  Jak go zatrudnił to wiedział, że pracuje dla konkurencji i wtedy mu nie przeszkadzało. Dziwne tłumaczenie.

 • Gość: As

  Oceniono 69 razy 55

  Kariera w TVP to tak jak kariera kolaboranta za niemieckiej okupacji. Knurski pójdziesz kiedyś siedzieć, ministrze propagandy kaczego reżimu.

 • akr5

  Oceniono 54 razy 50

  Te tłumaczenia są tak drętwe ,nawet jak na Kurskiego.
  Facet od 14 lat prowadzi program w TV4,a on dowiaduje się teraz ?
  A kto podpisywał z nim umowę ,sprzątaczka ?

 • Gość: zoman

  Oceniono 49 razy 43

  Wkurzajewski to porażka

 • Gość: Ja

  Oceniono 37 razy 33

  Najlepszym wyjściem z tej sytuacji to jest to aby Kurski sam się zwolnił. Ale do tego trzeba mieć coś czego ten osobnik nie ma: twarz i honor.

 • boshary

  Oceniono 33 razy 31

  u kogo? konkurencji? nie dorasta pańska do pięt, nie mieści się tvp w żadnych rankingach.

 • cezar85

  Oceniono 25 razy 21

  nie ściemniaj, kureski

 • Gość: zyczliwa

  Oceniono 22 razy 18

  decyzja bez komentarza. co sie z polskim narodem porobilo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX