Oscary 2019. Gdzie oglądać transmisję z gali wręczenia nagród? W telewizji i w internecie - na żywo

Oscary 2019 odbędą się 24 lutego - wtedy zostaną przyznane nagrody dla najlepszych filmów na świecie (oby również dla "Zimnej wojny"), a my sprawdzamy, jak obejrzeć galę i czerwony dywan na żywo.

Oscary 2019 to święto filmu dla całego świata. W tym roku gala przyznania statuetek odbędzie się 24 lutego w Dolby Theatre w Los Angeles w USA. Dla widzów w Polsce będzie to środek nocy, ale najbardziej wytrzymałym fanom podpowiadamy, jak obejrzeć transmisję z gali wręczenia nagród na żywo - w telewizji i w internecie.

Zobacz wideo

Oscary 2019 - transmisja na żywo w telewizji

Oscary 2019 będą transmitowane na żywo do 225 krajów - w tym naturalnie do Polski. Transmisja rozpocznie się o godzinie 20.00 czasu wschodniego. Co to oznacza dla widzów w naszym kraju? W Polsce będzie to godzina 2.00 nad ranem z niedzieli na poniedziałek. Na terenie USA transmisją całej gali, łącznie ze słynnym czerwonym dywanem, zajmuje się stacja ABC, niedostępna w Polsce.

Co ma zrobić polski widz, który chce obejrzeć Oscary w telewizji? Jeśli jest klientem prywatnych telewizji i ma dostęp do Canal +, może o godzinie 2.00 w nocy włączyć Canal + i cieszyć się transmisją gali wręczenia Oscarów na żywo. Następnego dnia, w poniedziałek wieczorem, planowana jest również emisja skrótu gali.

Oscary 2019 - transmisja na żywo w internecie

Jednak nie każdy ma w domu telewizor i nie każdy jest klientem abonamentowym z dostępem do Canal +. Gdzie obejrzeć galę w internecie? Transmisję online zapewni na szczęście oficjalna strona Oscarów: Oscar.go.com, gdzie udostępniony zostanie stream z 91. ceremonii wręczenia statuetek. Nie będzie ona niestety dostępna w języku polskim, ale... przynajmniej będzie, co do ostatniej chwili nie było wcale pewne.