Joanna Kulig gorzko o życiu w USA. Zwraca uwagę na zachowanie Amerykanów. Jej spostrzeżenia są dość trafne

Joanna Kulig w wywiadzie dla "Vogue'a" opowiedziała, co myśli o Amerykanach oraz jak jej się żyje w Los Angeles.

Joanna Kulig od kilku miesięcy przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie promuje film "Zimna Wojna". Produkcja ma szansę na trzy Oscary w kategoriach najlepszy film nieanglojęzyczny, reżyser i za zdjęcia. Niestety, Kulig nie została nominowana i nie zostanie wybrana najlepszą aktorką, jednak mimo to zachwyciła ludzi z zagranicznego show-biznesu.

Joanna Kulig o życiu w Stanach Zjednoczonych

Kulig została dłużej w Stanach także ze względu na swój stan. Aktorka jest w zaawansowanej ciąży, więc długa podróż samolotem była by dla niej bardzo męcząca. Zdecydowała się więc urodzić w USA. Co myśli o Amerykanach?

Ludzie mają przyklejony uśmiech, ale tak naprawdę są przerażeni. Zauważyłam, że mają w sobie dużo strachu. Makijażysta mnie maluje, widzę przerażenie w jego oczach, ale ma uśmiech przyklejony do twarzy. Uważa, by nie popełnić błędu, bo obawia się, że zostanie zwolniony i przyjdzie ktoś nowy na jego miejsce - wyznała ze szczerością.

Przyznała, że ona bardzo długo musiała ćwiczyć uśmiech, jaki Amerykanie mają na co dzień:

Ostatnio w wywiadzie powiedziałam, że wszyscy tu mają uśmiechnięte twarze, a ja taki uśmiech ćwiczyłam do występów w filmowym "Mazurku". Tak długo trenowałam, że w końcu wchodziłam do sali i cyk - od razu był - dodała.

Nie ukrywa też, że Los Angeles nie zrobiło na niej wielkiego wrażenia, a wręcz można stwierdzić, że jest nim dość rozczarowana. W wywiadzie wyznała, że tęskni za Polską i za naszą architekturą.

Los Angeles jest jak scenografia. Fajnie wygląda na filmach, ale na żywo? Domy są kartonowe. Gdy zostaję sama, boję się, że ktoś uderzy raz pięścią w nasze drzwi i je rozwali. Brakuje mi cegły - przyznała w "Vogue'u".

Joanna Kulig jednak szybko nie wróci do ojczyzny. Nie tylko ze względu na to, że niedługo na świat przyjdzie jej dziecko. Amerykański przemysł firmowy się nią zachwycił, już zagrała w jednym z seriali pt. "Hanna". Więcej przeczytacie o tym TUTAJ. Niedawno pisaliśmy także o tym, że spotkała się ze Stevenem Spielbergiem. Reżyser miał był mocno zainteresowany naszą aktorką. Wiele wskazuje więc na to, że na artystkę czekają głośne, amerykańskie role. Trzymamy mocno kciuki!

AW

Więcej o:
Komentarze (108)
Joanna Kulig o życiu w USA. Zwraca uwagę na zachowanie Amerykanów: Zauważyłam, że ludzie mają w sobie dużo strachu
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 48 razy 30

  Dziwna wypowiedź, jakby przepraszała, ze tam jest. Proszę się nie wstydzić własnych ambicji i chęci zaistnienia w fabryce snów. W USA na fałszywej skromności daleko się nie zajedzie. Na ściankach pani Kulig wygląda jak ryba w wodzie. Powodzenia.

 • Gość: Mmg

  Oceniono 32 razy 24

  Nie rozumiem tego hejtu. Pojechała, ma swoje refleksje, którymi się dzieli. No dajcie żyć. Wiadomo, że jak ktoś mieszka gdzieś 30 lat to widzi wszystko inaczej. Ona ma niewiele ponad 30 to i postrzeganie świata adekwatne do doświadczeń. Niech jej się wiedzie. Po prostu.

 • Gość: Ewa

  Oceniono 39 razy 13

  Co do uśmiechu na twarzy to wolę uśmiechniętą buzię nawet sztucznie niż naburmuszone nie chcę mówić co

 • Gość: hej

  Oceniono 20 razy 12

  same Stanleye z Jackowa tu piszą :D
  ale was boli, co powiedziała, tylko właściwie dlaczego?
  luz, moi drodzy, luz

 • Gość: Marcin

  Oceniono 12 razy 10

  Joanna. Unikaj Polaków. Pamietaj że jak" Polak nie zaszkodził to już Ci pomógł ". Zdrowia szczęścia i szybkiego rozwiązania. Pozdrawiam z NYC

 • Gość: Gość

  Oceniono 14 razy 10

  Trzymamy kciuki!

 • lia.13

  Oceniono 11 razy 9

  Joanna Kulig pojechała tam promować film, bo mogła, bo chciała, może i nawet urodzić tam. Dlaczego nie w Polsce? Bo tutaj porodówki to rzeźnia. Gdybym mogła, też bym rodziła w USA, w ale nie że względu na obywatelstwo.
  I tak na marginesie, w tym tygodniu ciąży już żadna linia lotnicza nie wpuściłaby jej na pokład.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX