Terentiew wykorzystała galę Mistrzów Sportu, by ogłosić uczestniczkę show Polsatu. Wywołała poruszenie

"Taniec z Gwiazdami". Znamy kolejną uczestniczkę 9. edycji programu. Tym razem to duże zaskoczenie, bo w w tańcu swoich sił spróbuje osiągająca sukcesy sportowe niewidoma biegaczka.

"Taniec z Gwiazdami" z 9. już edycją powraca na antenę Polsatu wiosną 2019 roku. Część uczestników jest już znana. Tym razem jednak sam Nina Terentiew - dyrektor programowa telewizji Polsat - ogłosiła, że w show weźmie udział niewidoma biegaczka  - Joanna Mazur. 

"Taniec z Gwiazdami" - znamy kolejnego uczestnika

Podczas sobotniej gali Mistrzów Sportu Nina Terentiew ogłosiła publicznie, że w 9. edycji "Tańca z Gwiazdami" zobaczymy niewidzącą biegaczkę Joannę Mazur. 

Joanna Mazur nie boi się żadnych wyzwań i wiosną tego roku będzie, niestety już bez przewodnika, tańczyła w 'Tańcu z gwiazdami'. Ja od tej chwili trzymam za nią kciuki - wyznała Terentiew. 
Zobacz wideo

To nie pierwszy raz, kiedy Polsat zaprasza do "Tańca z Gwiazdami" niepełnosprawne osoby. Przypominamy, że w 7. edycji show u boku Stefano Terrazzino wystąpiła głucha Iwona Cichosz.

Kim jest Joanna Mazur?

Joanna Mazur zaczęła tracić wzrok w wyniku rzadkiej choroby genetycznej. Pierwsze objawy choroby zaczęły pojawiać się, gdy Mazur miała 7 lat. Biegaczka skończyła studia na kierunku pedagogika terapeutyczna i szkołę masażu, jednak na poważnie zaczęła interesować się bieganiem. Podczas biegów towarzyszy jej przewodnik - Michał Stawicki. 

Joanna Mazur ma na swoim koncie ma wiele zwycięstw. W 2016 roku na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych zdobyła złoty medal za dystans 200 m, a także srebrny za bieg na 100 m. To jednak nie koniec. W 2017 roku wzięła udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Londynie, gdzie zdobyła złoty medal za bieg na dystansie 1500 m. 

AG