Andrzej Duda nie chciał nigdy komentować doniesień o kryzysie w swoim związku. Teraz zdradził więcej niż kiedykolwiek

Andrzej Duda udzielił dosyć osobistego wywiadu z okazji świąt. Opowiedział w nim m.in. o początkach znajomości ze swoją żoną, Agatą Kornhauser-Dudą oraz o tym, jak rozwiązują małżeńskie konflikty.

Andrzej Duda udzielił "Super Expressowi" wywiadu, w którym zdradził zaskakująco dużo na temat swojego życia prywatnego. Opowiedział m.in. o swoich młodzieńczych randkach, pierwszych miłościach i początkach znajomości z żoną, Agatą Kornhauser-Dudą

Andrzej Duda: Podrywałem na osobowość

Choć - jak podkreśla prezydent - "żona jest największą miłością jego życia", to na pewno nie pierwszą. Spotykał się z kilkoma dziewczynami, które podrywał "na osobowość".

Miłości i dziewczyn miałem kilka, choć z żoną poznaliśmy się jeszcze w czasach liceum. Na imprezie. Ostatnie dni maja 1990 roku.

Spotkanie na majowej imprezie było jednocześnie pierwszą randką. Znajomość rozwijała się powoli, nieśmiało. 

Wtedy, kiedy odprowadziłem ją z tej imprezy. Nie było wielkiej śmiałości w tym związku, było stopniowe poznawanie się, wyjścia do kina. W listopadzie byliśmy już razem.

Andrzej Duda, Agata DudaAndrzej Duda, Agata Duda fot. Andrzej Hrechorowicz, screen: Twitter/a_hrechorowicz

Choć Andrzej Duda miewa konflikty z żoną, szybko dąży do ich zakończenia. Nie jest pamiętliwy i zabiega o dojście do szybkiego porozumienia.

I ja i żona jesteśmy ludźmi, którzy nie chowają urazy i starają się zapomnieć. Nie uznajemy w naszym związku „cichych dni”. Od razu sobie wyjaśniamy. Może to recepta na udane małżeństwo? Dokładnie wiemy, o co mamy do siebie pretensje. To pomagało i w życiu i w polityce.

Swego czasu głośno było o problemach w małżeństwie Dudów. Pojawiły się nawet plotki o rozwodzie podsycane zdjęciami prezydenckiej pary z kolejnych oficjalnych wyjść. Próżno było szukać czułych gestów, a jeśli już jakieś się pojawiały, to wyglądały na nienaturalne, wręcz wymuszone. Wygląda jednak na to, że kryzys został zażegnany.

Zobacz wideo

WJ

Więcej o:
Komentarze (41)
Andrzej Duda nie chciał nigdy komentować doniesień o kryzysie w swoim związku. Teraz zdradził więcej niż kiedykolwiek
Zaloguj się
 • bmarten

  Oceniono 23 razy 9

  Pospolity przestępca i oszust.

 • Gość: Edek z działek

  Oceniono 20 razy 8

  Super, naprawdę gratuluję jednak dla mnie to za małe osiągnięcia jak na parę prezydencką. Dlatego dajcie sobie spokój i nie startujecie w następnych wyborach nie będzie już nic do powiedzenia nawet w kampanii prezydenckiej.

 • Gość: Kudełek

  Oceniono 11 razy 7

  Na osobowość... Hmmm..

 • Gość: OLA

  Oceniono 15 razy 7

  To ta co przed wyborami nie bała się prezesa a potem zamilkła i przez całą kadencję komentuje się tylko jej strój jak manekina. Który zresztą też nie potrafi słowa od siebie powiedzieć!!!! Najgorsza kobieta na tym stanowisku właściwie gorszej sobie nie wyobrażam!!!! Nauczycielka a pyta w którym punkcie łamana jest konstytucja!!!!!! Wstyd kobieto nie wracaj do szkoły dzieci zasługuja na nauczycieli co chociaż podstawy znają!!!!!! Nawet pierwszych artykułów nie znasz wstyd i żenada!!!!!!!

 • Gość: Henry

  Oceniono 19 razy 7

  Kogo to obchodzi z kim się spotykał i w kim się kochał. Ważne że teraz jest tym kim jest. Czyli du...iem. Mógłby być kimś ale jest niczym. Do tej pory to Kaczyński był najgorszym prezydentem ale Adrian pobił go na głowę.

 • Gość: objawienie sposobem jawnym

  Oceniono 17 razy 7

  przestańcie promować margines społeczny i szambo, nie interesują nas i mamy w dudzie co opowiadają łamacze konstytucji i dojne zmiany!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX