Julia Wieniawa zmaga się z poważną chorobą. "Dowiedziałam się o tym 4 miesiące temu"

Julia Wieniawa ma ostatnio powody do zmartwień. Najpierw rozstała się z Antkiem Królikowskim, teraz wyznała, że ma chorą tarczycę. Młoda aktorka powiedziała wprost, że zaniedbała swoje zdrowie.

Choć ma dopiero 19 lat, zdołała już namieszać w polskim show-biznesie. Julia Wieniawa jest dziś zaliczana do grona najpopularniejszych polskich aktorek. Nic dziwnego, w końcu młoda celebrytka występuje w serialach i filmach, nagrywa płyty i regularnie podpisuje lukratywne kontrakty reklamowe. To wszystko ma jednak swoją cenę.

Zobacz wideo

Niedawno Julka postanowiła odpowiedzieć na pytania swoich fanów na Instagramie. W pewnym momencie przyznała, że cztery miesiące temu dowiedziała się, że zmaga się z podstępną chorobą, która wyniszcza jej organizm. Dopiero po wielu pytaniach od internautów przyznała, że chodzi o niedoczynność tarczycy.

Dowiedziałam się o tym cztery miesiące temu, zauważyłam, że jestem przemęczona. Najgorsze jest puchnięcie, najbardziej było to widać u mnie na twarzy.

Na co choruje Julia Wieniawa?

Niedoczynność tarczycy to choroba, która dotyka wiele kobiet. Nieleczona może mieć poważne skutki. Wieniawa ma świadomość, że nieregularny tryb życia nie sprzyja poprawie jej stanu zdrowia. Jednak młoda aktorka może liczyć na wsparcie profesjonalistów. Dodatkowo przyznała, że po odstawieniu glutenu poczuła ulgę.

Jeśli chodzi o dietę, moja trenerka mówi, że nie powinnam jeść glutenu. Spróbowałam to i pomagało, ale nie jest łatwo tego przestrzegać. Trudno jest utrzymać dietę ze względu na nieregularny tryb życia. Często jem w barobusie, a tam jedzenie nie jest najzdrowsze. Bardzo pomaga mi picie herbaty z pokrzywy, która oczyszcza i dzięki temu woda nie zatrzymuje się w organizmie. Codziennie rano wstaję i mam spuchnięte oczy, nie widać kości policzkowych, to ciężkie w przypadku gdy pracujesz twarzą - dodała Julia Wieniawa na swoim InstaStory.

Trzymamy kciuki za aktorkę i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

AD

Więcej o: