Weronika Rosati w mocnym wywiadzie dla "Gali": Chciałam mieć rodzinę, a nie tylko dziecko. Ciąża była traumą

Weronika Rosati wystąpiła z roczną córką na okładce "Gali". Sesji zdjęciowej towarzyszy wywiad, w którym aktorka zdradza m.in. kulisy rozstania z ojcem Elizabeth, Robertem Śmigielskim.

Weronika Rosati jakiś czas temu udzieliła głośnego wywiadu, w którym opowiedziała o samotnym macierzyństwie. Rozmowa odbiła się szerokim echem, a aktorka dostała ogromne wsparcie od kobiet, które znalazły się w podobnej do niej sytuacji. Teraz Rosati wystąpiła z córką na okładce "Gali", gdzie zdobyła się na kolejne gorzkie wyznania.

Weronika Rosati: Ciąża była traumą

Rosati po raz kolejny podkreśliła, że razem z partnerem, Robertem Śmigielskim, chciała założyć rodzinę i Elizabeth była planowanym dzieckiem. Życie zweryfikowało jednak te plany.

Zachodząc w ciążę, która była planowana, nie miałam powodów przypuszczać, że będę samotnie wychowywać dziecko. Bo jeżelibym miała takie powody, założyłabym rodzinę z kimś innym. Ja chciałam mieć rodzinę, a nie tylko dziecko.
 

Kryzys w związku Rosati zaczął się już, gdy aktorka była w ciąży. Minęło jednak sporo czasu, nim podjęła decyzję o rozstaniu.

Podjęcie tej decyzji trwało ponad rok. Ciąża była traumą. I zarazem najszczęśliwszym czasem w moim życiu...
To moja największa porażka życiowa, że podjęłam złą decyzję, wchodząc w ten związek. Ubolewam, że nie mogę dać mojej córce tego, co najlepsze, a najlepsza dla dziecka jest pełna rodzina. Ja w to wierzę. Dlatego decyzja o rozstaniu była traumatyczna, trudna i przykra.
 

Rosati podkreśla, że zdecydowała się o tym opowiedzieć, gdyż media obarczały ją za rozpad związku. Aktorka nie chce, by jej córka w przyszłości czytała, że jej mama "zrezygnowała z domu, bo chciała wyjechać do Stanów i siedzieć na plaży". Trudno jej się pogodzić z tym, że to ona została uznana "za tą złą" i jednocześnie dostrzega w tym pewien schemat negatywnego myślenia o kobietach.

Gdybym to ja miała ośmioro dzieci z czterema partnerami,w tym czworo nieślubnych, poczętych w trakcie małżeństwa w ukryciu, i byłabym nadal nierozwiedziona, raczej zostałabym odrzucona, wyklęta przez społeczeństwo i poddana totalnemu ostracyzmowi. Byłabym skończona jako kobieta i aktorka. Tymczasem w przypadku mężczyzny jedyną reakcją ludzi są szeroko wytrzeszczone oczy bądź parsknięcie śmiechem.

Weronika Rosati poznała ortopedę Roberta Śmigielskiego, gdy leczyła chorą nogę po wypadku samochodowym. W grudniu zeszłego roku urodziła córkę, Elizabeth. Pół roku później w oficjalnym oświadczeniu potwierdziła plotki o rozstaniu z partnerem.

Zobacz wideo

WJ

Więcej o: