TVN wykorzystał bez zgody pracę rysowniczki Rynn Rysuje. Stacja "podziękowała" jej banem na Facebooku. Teraz komentuje

Stacja TVN bez pytania wykorzystała pracę artystki Rynn Rysuje w felietonie dla "DDTVN". To jednak nie wszystko. Rysowniczka w ramach "podziękowań" otrzymała bana na Facebooku. TVN postanowił skomentować sprawę.

We wrześniu tego roku w "Dzień Dobry TVN" wyemitowany został felieton pt.: "Czy Twój dom jest naprawdę polski?". W programie została wówczas przedstawiona praca artystki Rynn Rysuje. Stacja TVN nie zapytała wcześniej autorki o zgodę na wykorzystane grafiki. Co więcej, rysunek został pobrany z zamkniętej grupy na Facebooku, na której zgromadzeni są głównie fani graficzki. Należy w tym miejscu dodać, że prowadzący tego dnia program Filip Chajzer wspomniał, czyjego autorstwa jest omawiana praca. Jednak to nie tłumaczy już dalszego zachowania stacji. 

Konto Rynn Rysuje na Facebooku zbanowane

Rynn Rysuje po emisji felietonu udostępniła jego fragment na swoim oficjalnym Facebooku. To miało nie spodobać się TVN-owi, który prawdopodobnie zgłosił film na podstawie naruszenia praw, czego powodem miało być publiczne wykorzystanie przez graficzkę ich materiału. W ten sposób konto artystki zostało zbanowane. Wynika z tego, że stacja zakazała rysowniczce rozpowszechniania filmu, który powstał w dużej mierze na podstawie jej pracy. 

W absurdach dnia dzisiejszego: Facebook blokuje mi konto na 3 dni, bo TVN zgłosił ten fragment Dzień Dobry TVN, który wrzuciłam na swój profil. Tak, ten, w którym Filip Chajzer mówi o mnie i o moim rysunku. Który DDTVN wykorzystało bez pytania na swoim Instagramie – napisała Rynn na swojej facebookowej grupie.

Głos w tej kontrowersyjnej sprawie postanowiło w końcu zabrać "Dzień Dobry TVN". W ich oświadczeniu czytamy, iż obecnie trwają rozmowy między stacją a Rynn Rysuje, by wspólnie ustalić warunki ich dalszej współpracy. 

Drodzy Widzowie, chcemy Was poinformować, że jesteśmy w stałym kontakcie z Rynn i ustalamy z nią warunki przyszłej współpracy. Autorka otrzymała już od nas stosowne przeprosiny za zaistniałą sytuację, a zgodnie z informacją, którą otrzymaliśmy od Facebooka, jej dostęp do fanpage'a powinien zostać niebawem przywrócony

Możemy się jedynie domyślać, jak wielkie straty dla artystki niesie za sobą blokada jej konta na Facebooku. Wiadomym jest fakt, iż platforma ta jest głównym narzędziem jej pracy.

Swoje oburzenie w tej sprawie wyrazili również internauci. Na facebookowym profilu "Dzień Dobry TVN" nie brakuje licznych komentarzy dotyczących Rynn. 

Porażka jakaś z tym, co odwalacie. Kpina po prostu. Dziwie się, że Rynn nigdzie dalej jeszcze z tym nie poszła.
Możecie na przykład naprawdę przeprosić Rynn Rysuje za bezczelną kradzież jej twórczości i zdjąć blokadę z jej kont.
Mam nadzieję, że pozwie was do sądu - czytamy. 

 W ostatnim czasie w "Dzień Dobry TVN" wpadka goni kolejną wpadkę. Myślcie, że Rynn po tak skandalicznym zachowaniu TVN-u zdecyduje się na współpracę ze stacją?

Zobacz wideo

DH

Więcej o:
Komentarze (114)
TVN wykorzystał bez zgody pracę rysowniczki. Stacja "podziękowała" jej banem na Facebooku. Teraz komentuje
Zaloguj się
 • nabbuko

  Oceniono 114 razy 22

  A teraz ta cała Rynn dostanie jeszcze opierd@I od pani ambasador USA za szkalowanie stacji TVN ;)

 • Robert Matysiak

  Oceniono 88 razy 18

  Phi! I Wy się dziwicie? Przecież sami blokujecie możliwość pisania niewygodnych dla Was komentarzy. Niby trochę inne zachowanie, ale jednak przejaw tej samej korpomentalności.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 13 razy 11

  Nie wiem, kto to Rynn, ale mam nadzieję, że już się skontaktowała z prawnikiem, bo spora kasa jej teraz wpadnie.

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 25 razy 11

  Ż.M. już się wypowiedziała, że jakaś rysowniczka naraziła na wielkie straty amerykański koncern z powodu udostępnienia programu o swoim własnym rysunku?

  P.S. Jakie treści niedozwolone? Że z sympatii zdrobniłem i spolszczyłem imię jej ekscelencji amerykańskiej ambasadoressy?

 • Gość: OnnaO

  Oceniono 51 razy 11

  Spoko tylko ona się ponad 2 miesiące temu z tvn dawno dogadała. Więc nie wiem po co wygrzebywać takie starocie które do tego przekłamują rzeczywistość.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 22 razy 10

  Walką z vogule poland tvn strzelił sobie w łeb.

 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 8

  Oj tam, oj tam...
  Mistrzem banowania to jest gazeta, gdzie co i raz zamiast komentarza, wyświetla mi komunikat "Zapoznaj się z netykietą. Masz zakaz pisania do 13.08" :-)

  Ostatnio zrobili się bardziej "finezyjni". Dziś średnio połowa komentarzy jest blokowana hasłem: "Komentarz zawiera treści niedozwolone" :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX