Nicole Saleta - córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety znów walczy o życie. "Musimy nauczyć się żyć z tą chorobą"

Nicole Saleta znów potrzebuje nerki, ostatni przeszczep zastał odrzucony, a dziewczynę czekają godziny dializ. Ewa Pacuła udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o stanie zdrowia swojej najstarszej córki.

Nicole Saleta - córka Przemysława Salety i Ewy Pacuły - od dziecka zmaga się z niewydolnością nerek. W maju tego roku do mediów trafiła informacja, że 24-letnia Nicole Saleta przeszła kolejny już przeszczep nerki. Teraz okazało się, że ten się nie przyjął. 

Zobacz wideo

Nicole Saleta - przeszczep się nie przyjął. Ewa Pacuła komentuje

Ewa Pacuła - modelka i była żona Przemysława Salety - w rozmowie z "Wideoportalem" przyznała, że stan zdrowia jej najstarszej córki jest trudny. Nicole jest ciągle dializowana, bo jej organizm z niewiadomych przyczyn pół roku po operacji odrzucił przeszczepioną nerkę. 

Lekarze nie są w stanie zdiagnozować, dlaczego nerka krzepnie (...) My musimy nauczyć się żyć z tą chorobą. Nika albo będzie na dializie, albo po przeszczepie. Tak będzie wyglądało jej życie - powiedziała. 

Nicole Saleta - choroba

Nicole Saleta pierwszy przeszczep przeszła w 2007 roku. Wtedy dawcą nerki był Przemysław Saleta, który w wyniku komplikacji po operacji zapadł w śpiączkę. Wtedy jednak zarówno sportowiec, jak i jego córka wrócili do zdrowia. 

Lekarze przewidywali, że przeszczepiona nerka powinna pracować dziesięć lat. Niestety okazało się, że przestała prawidłowo funkcjonować już po sześciu latach. Wtedy dawcą miała zostać Ewa Pacuła, ale była w trzeciej ciąży, co uniemożliwiło operację. Znalazł się jednak inny dawca, jednak drugi przeszczep nie obył się bez komplikacji.

Mamy nadzieję, że Nicole szybko wróci do zdrowia, a kolejny przeszczep zakończy się pełnym sukcesem. 

AG

Więcej o: