Grażyna Wolszczak pozwała Skarb Państwa! Zarzuciła też władzom nieudolną walkę ze smogiem. "Mam dość trucia"

Zazwyczaj celebryci pozywają tabloidy i portale plotkarskie. Grażyna Wolszczak weszła jednak na drogę sądową ze... Skarbem Państwa.

Od dłuższego czasu jednym z większych problemów mieszkańców dużych polskich miast, ale i ich władz. Grażyna Wolszczak postanowiła aktywnie walczyć z zanieczyszczeniami powietrza. Aktorka pozwała decydentów oraz Skarb Państwa o zagrażanie jej zdrowiu.

Trzeba stanąć na głowie, żeby rządzący zajęli się tym problemem. Sprawdzam codziennie raport smogowy i jakoś się dostosowuję. W przypadku wysokiego stężenia pyłów rakotwórczych staram się jak najkrócej przebywać na zewnątrz. Nie noszę jeszcze maseczki, ale kto wie... - powiedziała w rozmowie z "Faktem".

Rozprawa już w styczniu

Co ciekawe, Wolszczak nie jest jedyną celebrytką, która postanowiła zgłosić problem smogu w Warszawie na wokandę. Pozwy złożyli również dziennikarz Mariusz Szczygieł i aktorka Katarzyna Ankudowicz. Póki co wyznaczenia terminu rozprawy doczekała się tylko gwiazda "Na wspólnej". Ta odbędzie się po Nowym Roku - 10 stycznia.

Grażyna Wolszczak wnosi o zadośćuczynienie w wysokości 5 tysięcy złotych. Pieniądze ma zamiar przekazać na cele charytatywne.

Aktorka wydaje się być zdeterminowana.

Mam dość trucia! Mamy jedno zdrowie i życie, nasze dzieci też. Nie można stać i czekać aż ktoś coś zrobi. Musimy walczyć! - powiedziała w tym samym wywiadzie dla tabloidu.

Myślicie, że Wolszczak wygra ze Skarbem Państwa?

Więcej o: