Księżna Meghan i książę Harry już mają imiona dla dziecka? Bukmacherzy są pewni. Są dwa typy

Meghan Markle i książę Harry w przyszłym roku po raz pierwszy zostaną rodzicami. Ciekawość budzi to, jakie imiona biorą pod uwagę. Wiemy, co mówi w tej kwestii protokół i jakich reguł muszą przestrzegać.

W przyszłym roku na świat przyjdzie pierwsze dziecko księcia Harry'ego i księżnej Meghan. Nie jest tajemnicą, że młodszy brat księcia Williama ma praktycznie zerowe szanse na zostanie królem. W związku z tym mają oni większą swobodę w wyborze imienia dla swojego potomka. Ale i tak obowiązywać ich będą pewne zasady, których nie muszą przestrzegać zwykli śmiertelnicy.

Meghan Markle i książę Harry. Jak nazwą dziecko?

Dzieci, które w przyszłości mogą zająć tron, muszą być nazwane według pewnych reguł. Przede wszystkim imię musi nawiązywać do tradycji i pochodzić od któregoś z poprzednich królów bądź bezpośrednich przodków. Dlatego księżna Kate i książę William mieli znacznie trudniej, ale Meghan i Harry mogą wybrać takie imię, jakie im się podoba - ich dziecko jest dopiero siódme w kolejce do tronu.

Im niżej w linii królewskiej, tym bardziej prawdopodobne jest to, że dziecko otrzyma imię wyjątkowe bądź oryginalne - mówiła Carolyn Harris, autorka książki o rodzinie królewskiej w wywiadzie dla Vogue Australia.

Biorąc pod uwagę fakt, że królowa Elżbieta II ostatnio nieco odchodzi od tradycji panujących na dworze (a przykładem na to jest zaproszenie na święta matki księżnej Meghan) może nie zabroni ukochanemu wnukowi na odrobinę fantazji. A może małżonkowie oddadzą hołd zmarłej matce księcia i, jeśli przyjdzie na świat dziewczynka, nazwą ją Diana?

Bukmacherzy już nie mogą się doczekać przyszłego roku, kiedy Meghan urodzi dziecko. Jeśli będzie to dziewczynka, imię "Diana" jest zdecydowanie najczęściej obstawiane. A jeśli urodzi się chłopiec? I na to znalazł się sposób. Bukmacherzy są właściwie pewni, że Harry i Meghan będą chcieli w pewien sposób uhonorować nieżyjącą księżną Dianę, dlatego też imię dla chłopca może brzmieć... Spencer. Tak brzmiało panieńskie nazwisko księżnej Diany, a może być ono jednocześnie nazwiskiem jak i imieniem dla chłopca.

Jakie nazwisko otrzyma dziecko Meghan Markle?

Interesującą sprawą jest także nazwisko ich potomka. Po ślubie Meghan Markle przyjęła nazwisko męża i od maja nazywa się Rachel Meghan Mountbatten-Windsor. Ich dziecko może więc nosić takie samo nazwisko jak rodzice, ale nie jest to pewne. Dzieci Meghan Markle i księcia Harry'ego mogą przyjąć nazwisko Sussex, które będzie się odnosiło do ich tytułu, a nie bezpośrednio do rodziny królewskiej.

A Wy jak myślicie? Jak nazwą dziecko?

AW

Więcej o: